Wichry Zimy w lipcu 2017

[Prima Aprilis] „Premiera Wichrów Zimy w lipcu tego roku”, taką informację podał George R.R. Martin!

Koniec czekania! Od premiery ostatniego tomu Pieśni lodu i ognia minęło już sześć lat. Na szczęście George R.R. Martin wreszcie zakończył pisanie Wichrów Zimy.

 

Wichry Zimy w lipcu 2017

W notce, którą możemy przeczytać na oficjalnym blogu George’a R.R. Martina, autor pisze o Wichrach Zimy. Co ważniejsze Martin poinformował nas, że książka pojawi się w bibliotekach już w lipcu tego roku!

Gdy w 2015 roku dowiedziałem się, że George R.R. Martin nie wyrobi się z premierą Wichrów Zimy na szósty sezon Gry o tron, byłem załamany. Moim celem było najpierw przeczytanie wszystkich tomów z serii Pieśni lodu i ognia, a dopiero potem wzięcie się za serial. Pisarz obwiniał nawet HBO za opóźnienia w pisaniu.

Na początku 2017 roku Martin napisał na swoim blogu, że Wichry Zimy mogą pojawić się w 2017 roku. „Jeszcze nie skończyłem pisać, ale zrobiłem progres,”, informował autor. „ale nie taki duży, na jaki liczyłem rok temu, kiedy myślałem, że skończę. Myślę, że książka wyjdzie w tym roku. (Ale hej, to samo myślałem w tamtym roku).

Koniec końców, wreszcie mamy potwierdzenie, że rzeczywiście jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję złapać w nasze ręce nowy tom Pieśni lodu i ognia. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli liczycie na polskie tłumaczenie, to pewnie pojawi się ono na początku 2018 roku.