Westworld sezon 2 informacje

Twórcy Westworld odpowiadają na pytanie dotyczące serialu! (w tym drugiego sezonu)

Wreszcie pojawiły się jakieś informacje na temat wyczekiwanego przez nas drugiego sezonu serialu HBO, Westworld!

Westworld sezon 2 informacje

Na panelu o Westworld podczas PaleyFest twórcy oraz obsada serialu odpowiadali na pytania fanów.

Współtwórczyni i co-showrunner serii, Lisa Joy, zaczęła opowiadać trochę o drugim sezonie. Szybko jednak przerwał jej drugi showrunner Westworld (i mąż Lisy) Jonathan Nolan, zadając pytanie”Czy zgadywanie nie daje większej frajdy?”

Roberto Pantino, producent wykonawczy serialu powiedział trochę o przyszłości Westworld, „Tam będzie historia, która w pewnym momencie będzie bawiła się z metafizycznością„. Dziesiąty odcinek pierwszego sezonu wprowadził do świata Westworld nowy park rozrywki, skupiający się nie na dzikim zachodzie, a świecie samurajów. Nolan zapytany, czy o taką „metafizyczność” może chodzić, odpowiedział ze śmiechem, „To byłoby fajne, no nie?

Jonathan poopowiadał też trochę o piosence, która pojawi się w drugim sezonie serialu. Nie dał jednak oczywistej odpowiedzi, „Mogę dać wam wskazówkę na temat jednej z piosenek. W domu mamy małą dziewczynkę, więc dużo czasu spędzamy na oglądaniu filmów dla dzieci. Jeden z nich udowodnił, że potrafi zainspirować muzycznie. Z tego powodu w utworze może być odwołanie do bardzo niewinnej i szczęśliwej piosenki, którą weźmiemy i zmodyfikujemy, by stała się mroczniejsza, tylko po to, by straszyć naszą córkę.

Chociaż, że cała sesja pytań odnośnie Westworld nie zdradziła wiele na temat drugiego sezonu, to poznaliśmy odpowiedź na tajemnicę pierwszego. Gdy Maeve opuściła narrację, by odszukać swoją córkę, nie do końca było jasne, czy było to wywołane jakimś dodatkowym programowaniem (np. Forda), czy też była to jej samodzielna decyzja. „Jeśli popatrzycie na jej zachowanie w tej chwili, to widać, że jest to tak naprawdę jej pierwsza życiowa decyzja. Dla mnie jest to bardzo emocjonalny moment w tym odcinku, ponieważ można zobaczyć jej wolność.

Z ciekawszych rzeczy, które zdarzyły się na PaleyFest warto napisać, że Ed Harris kategorycznie powiedział „nie” dla scen z jego nagością. Takie samo ma stanowisko, jeśli chodzi o bieganiu w samurajskim stroju 😉

Premiery drugiego sezonu Westworld możemy spodziewać się w 2018 roku. 

Źródło: ign.com