U2 2017, U2 w Polsce, U2 Songs Of Experience okładka, u2 songs of experience premiera, U2 nowa płyta, U2 Song Of Experience, u2 songs of experience tracklist

U2 Songs Of Experience – data premiery i wszystkie newsy o U2 2017

Za miesiąc na rynku fonograficznym pojawi się najnowszy album grupy U2  Songs Of Experience. Z tego powodu do dziś pojawiło się w sieci wiele informacji dotyczących tego wydawnictwa. Postaram się je Wam uporządkować.

O albumie tym krążą różne informacje i plotki od momentu, kiedy ok. 500 mln użytkowników słynnych na cały świat sprzętów z nadgryzionym jabłuszkiem znalazło w swoich urządzeniach płytę Songs Of Innocence. Stało się to 9 września 2014 podczas premiery, ówcześnie najnowszego, telefonu firmy z Cupertino w Kalifornii.

Już wtedy zaczęto plotkować, że już na wiosnę 2015 roku pojawi się druga część tego albumu, która będzie nosić tytuł Songs Of Experience. Co bardziej dociekliwi od razu rozpoznali w tytułach tych albumów nawiązanie do twórczości angielskiego poety, pisarza, rytownika, malarza, drukarza i mistyka z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku – Williama Blake’a.

Jednak na wiosnę 2015 roku U2 Songs Of Experience nie ukazała się, gdyż zespół postanowił się nad nią mocno zastanowić, a tymczasem ruszył w trasę koncertową obejmującą Amerykę Północną i Europę, która promowała Songs Of Innocence. Od tego momentu co chwila pojawiały się nowe informacje o datach premiery nowej płyty U2. Niestety okazało się, że minął rok 2016 i płyta się nie pojawiła.

Wielkie apetyty fanów obudzone zostały na początku 2017 roku, kiedy pojawiły się informacje od członków zespołu, że płyta jest gotowa. Zbiegło się to jednak z 30 rocznicą ukazania się The Joshua Tree, rocznicowymi wydawnictwami z czerwca 2017 roku i ogromnej, stadionowej trasy koncertowej, podczas której zespół po raz pierwszy grał w całości swój kultowy album.

Bono i ekipa ciągle jednak umiejętnie podsycali ciekawość fanów na temat albumu U2 Songs Of Experience. Już podczas pierwszego koncertu jubileuszowej trasy, 12 maja w Vancouver jako ostatni utwór podczas bisów, U2 zagrali nastrojową balladę The Little Things That Give You Away – pierwszy utwór zapowiadający nowy album.

Zrobili to jeszcze trzynaście razy podczas koncertów w Seattle, Santa Clara, Pasadenie, Huston, Chicago, Pittsuburghu, Foxborough, East Rutheford, Londynie, Rzymie, Barcelonie, Dublinie i Paryżu. Zaprezentowali go także podczas show telewizyjnego Jimmiego Kimmela w Hollywood:

Jubileuszowa trasa U2 stałą się okazją do odkrywania kolejnych kart. 28 lipca w Amsterdamie, w Westerunie, w klubie Westergasfabriek, w asyście zaproszonych 137 szczęśliwych fanów zespół zarejestrował video do drugiej piosenki z Songs Of Experience – The Blackout.

https://www.youtube.com/watch?v=a5WDMattmmg

Niestety oficjalne video z tego wydarzenia w reżyserii Richiego Smitha w tajemniczych okolicznościach zniknęło z oficjalnych serwisów i w dniu dzisiejszym jest już niedostępne. Więc kto nie widział, ten trąba ☺ A było czego posłuchać, bo w opinii wielu jest to jedna z najlepszych kompozycji U2 od wielu lat. Na szczęście u nas je zobaczycie wystarczy kliknąć tutaj.

U2 The Blackout – Nowa piosenka zespołu zapowiadająca album Songs of Experience

6 września usłyszeliśmy za to pierwszy oficjalny singiel nowej płyty: U2 – You’re The Best Thing About Me, który wszedł na stałe do repertuaru koncertów z trasy TJT 2017 od koncertu w Indianapolis zagranego 10 września 2017 roku. U2 2017

Do dziś możecie usłyszeć ten utwór w stacjach radiowych.

U2 Songs of Experience premiera. U2 2017

Od dwóch dni zespół U2 zaskakuje nas wieloma szczegółami nadchodzących niebawem wydarzeń. Znamy już formaty wydawnictw, które ukażą się 01 grudnia 2017 roku. Płyta U2 Songs Of Experience ukaże się w formacie digital i tradycyjnie w dwóch formatach CD – podstawowej oraz wersji de luxe, w dwóch wersjach winylowych – pierwszej dwupłytowej i w wersji Extra Box Deluxe zawierającą wersję winylową i CD.

U2 Songs Of Experience
U2 Songs Of Experience, U2 nowa płyta, u2 songs of experience premiera

Znamy już też pełna listę wszystkich piosenek na płycie U2 Songs Of Experience. U2 2017

U2 Songs of Experience tracklista:
1. „Love Is All We Have Left” 2:41
2. „Lights of Home” 4:16
3. „You’re the Best Thing About Me” 3:45
4. „Get Out of Your Own Way” 3:58
5. „American Soul” 4:21
6. „Summer of Love” 3:24
7. „Red Flag Day” 3:19
8. „The Showman (Little More Better)” 3:23
9. „The Little Things That Give You Away” 4:55
10. „Landlady” 4:01
11. „The Blackout” 4:45
12. „Love Is Bigger Than Anything in Its Way” 4:00
13. „13 (There Is a Light)” 4:19

A w wersji bonusowej dodatkowo:
14. „Ordinary Love” (Extraordinary Mix) 3:47
15. „Book of Your Heart” 3:55
16. „Lights of Home” (St Peter’s String Version) 4:33
17. „You’re the Best Thing About Me” (U2 Vs. Kygo) 4:16

U2 Songs Of Experience okładka. U2 2017

U2 Songs Of Experience
U2 Songs Of Experience okładka

Znamy również okładkę nowego wydawnictwa U2 Songs Of Experience. Nawiązuje ona do pomysłu graficznego Songs Of Innocence, która przedstawiała Larrego Mullena Jr. i jego osiemnastoletniego syna. Tym razem grafika płyty ponownie jest w odcieniach szarości i znów przedstawia potomków muzyków U2. Na froncie U2 Songs Of Experience widzimy, trzymających się za ręce syna Bono, Eli i córki The Edge’a, Sian. Autorem zdjęcia jest wieloletni współpracownik Irlandczyków, fotograf i reżyser Anton Corbijn.

Wczoraj poznaliśmy także czwarty utwór z nowej płyty – Get Out of Your Own Way

https://www.youtube.com/watch?v=YU_S15MXV3E

Dowiedzieliśmy się również , że trasa koncertowa Experience + Innocence 2018 Tour ruszy w maju 2018 roku . Na razie poznaliśmy pierwsze lokalizacje koncertów w USA.

U2 Songs Of Experience
U2 Songs Of Experience, U2 nowa płyta, u2 songs of experience premiera

Znając życie to nie wszystkie daty. Skoro trasa obejmuje hale, a koncerty nie są ustawione w kolejnych dniach, domyślam się, że w niektórych miastach odbędą się 2 lub 3 występy. Bilety trafią do sprzedaży 20 listopada.

No cóż to chyba nie wszystko co dotyczy U2 i czeka nas w najbliższych dniach. Przede wszystkim czekamy na ogłoszenie trasy w Europie i odkrycie kolejnych utworów z płyty, takich jak American Soul, który na krótko pojawił się w sieci. Pozostaje pytanie: czy zagra U2 w Polsce? Coraz więcej plotek skłania nas do stwierdzenia, że wszystko jest możliwe.

u2 w polsce
u2 w polsce?

U2 jest już z nami od 40 lat