TOP 10 Najlepszych gier o superbohaterach

Chyba każdy chciał kiedyś zostać superbohaterem i ratować świat, używając swoich super mocy. Sam nie potrafię wspinać się na ściany ani latać, ale przynajmniej mam gry wideo. Prezentujemy „TOP 10 najlepszych gier o superbohaterach”.

10. The Amazing Spider-Man

 
Choć wielu osobom gra wzorowana na przedostatnim filmie z pajączkiem w roli głównej, nie przypadła do gustu, to się mi spodobała. Niesamowity Spider-Man nie jest idealną adaptacją filmu, ponieważ twórcy zdecydowali się dodać w nim zupełnie inną fabułę niż w filmie. Ta opowiada o biomedycznych testach wykonywanych przez firmę Oscorp na ludziach, tworzących hybrydy ludzi i zwierząt.
Spider-Man tym razem nie może sam uratować Nowego Jorku, więc prosi o pomoc człowieka, który lata badał takie hybrydy – nawet przez chwilę stał się popularnym Jaszczurem – doktora Connorsa. Doktor ma wynaleźć szczepionkę na wirusa. Niestety fabuła jest do bólu przewidywalna, ale bardzo spodobał się mi gameplay. Latanie Człowiekiem-Pająkiem między budynkami, używając wyrzutni sieci stało się bardzo miłą czynnością. Poza tym walki wzorowane na Batmanie od Rocksteady są w Spider-Manie również bardzo przyjemne. Przyznam się, że po prostu lubię Pajączka, więc ta gra też mi przypasowała.

9. X-Men Origins: Wolverine

 
X-Men Origins: Wolverine bazuje na filmie o tym samym tytule. Gra opowiada o przeszłości Wolverine, zanim ten zdecydował dołączyć się do organizacji X-Men. Logan posiada zdolność regeneracji i zabójczą możliwość wysuwania ostrzy z rąk. Sekwencje walki nabierają na brutalności, poprzez świetne używanie szpon przez głównego bohatera. Fabułę mamy okazję poznawać, przez przechodzenie kolejnych poziomów i zabijanie kolejnych przeciwników. Naprawdę możemy poczuć się jak Rosomak.

 8. Marvel Ultimate Alliance

 
Gra z gatunku action-cRPG dająca możliwość grania bohaterami znanymi z komiksów Marvela! Tworząc drużynę z wybranych superbohaterów próbujemy powstrzymać Doctor Dooma. Twórcy dali nam do wachlarzu umiejętności masę ataków, kopniaków, wyrzuceń w powietrze, rzutów tarczą, wystrzeliwania pajęczej sieci, przyzywania błyskawic… No wiecie – dla każdego, coś dobrego. Akrobacje bohaterów mogą łączyć się w jedno duże combo. Wszystko to w czasie rzeczywistym.

 7. Injustice: Gods Among Us

 
Pomysł twórców dziewiątej części Mortal Kombat na połączenie rozgrywki znanej z ich flagowej gry z bohaterami ze stajni komiksowej DC, sprawił się bardzo dobrze. Przez to bijatyka w której możemy wcielić się w superbohaterów albo super łotrów znalazła się na tej liście. Poza zwykłymi walkami z botami i multiplayer, gra posiada tryb fabularny. Opowiada on o alternatywnym świecie, w którym Superman został opętany żądzą władzy i przejął kontrolę nad Ziemią. Bohaterowie z rzeczywistego wymiaru przenoszą się tam przez przypadek i postanawiają pokonać tyranię Supermana. Jeśli komuś podobał się Mortal, warto zagrać. Zwłaszcza, żeby zobaczyć jak świetnie odwzorowane są postaci jak Joker, Batman, Flash czy Wonder Woman.

 6. Spider-Man: Web of Shadows

 
Druga gra na liście o Spider-Manie, tym razem jednak ta, która bardziej przyjęła się w świecie graczy i recenzentów. Mowa tu o Web of Shadows, czyli jednej z nielicznych gier o Pajączku, nieopartej na żadnym filmie. Manhattan zostaje opanowany przez symbionty, groźne wirusy zmieniający ludzi w bestie. Spider-Man znowu musi uratować świat, tym razem z pomocą innych bohaterów lub byłych przeciwników. Przed każdą potyczką możemy zdecydować jaki strój chcemy wybrać – zwykły, czerwony lub czarny. Pierwszy daje nam zwinność, drugi nadludzką siłę. System upgrade zmienia zupełnie gameplay. Dobrze dobrane ulepszenia mogą w przyszłości ułatwić walki z bossami. I jak to często jest z grami o Człowieku-Pająku, świetnie jest tu zrobione latanie na pajęczynie.
 

5. Saints Row IV

 
Tak, Saints Row znajduje się w tym zestawieniu. Wszystko przez to, że w „czwórce” stajemy się superbohaterami w programie komputerowym tworzonym przez kosmitów (coś a’la Matrix). Dostajemy tam super moce typu super latanie, super bieganie… Wiecie – takie super rzeczy. Kontynuacja kontrowersyjnej alternatywy dla GTA wyśmiewa bohaterów komiksów, filmów i gier. Saints Row to jeden z najlepszych sandboxów w którym możemy poczuć się jak superbohater, dlatego czemu by go nie sprawdzić? Jesteś prezydentem USA, który stara się uratować świat przed inwazją kosmitów! Jak tego nie lubić?

4. Deadpool: The Video Game

 
Zostając przy absurdzie i kontrowersji – Deadpool. Jedna z najbardziej barwnych i zabójczych postaci Marvela wreszcie zawitał na ekrany naszych komputerów i konsol. I to w jakim stylu! Twórcy chcieli zostać przy komiksowym pierwowzorze, przez co Deadpool posiada sarkastyczny humor i problemy z moralnością. Jedną z największych zalet gry jest przełamanie czwartej ściany. Bohater odzywa się do nas prawie cały czas, tak jak w komiksach. Bezpośrednio komentuje graczowi o tym co dzieje się w określonym czasie.
Deadpool: The Video Game to gra w stylu hack’n’slash z perspektywy trzeciej osoby. W wyposażeniu protagonisty znajdują się dwa pistolety i dwie katany. Oczywiście czasem mamy do dyspozycji inne bronie, jak np. młot, który bohater na zdjęciu powyżej ma przewieszony przez plecy.. Walka opiera się na łączeniu pojedynczych ataków w zabójcze kombinacje.

3. Spider-Man 2

 
Spider-Man 2 to trzecia i ostatnia gra na tej liście o tej postaci. Dobra gra super bohaterska to taka, która pozwala ci się czuć jak… superbohater. Spider-Man 2 ze świetnym poruszaniem się z użyciem wyrzutni sieci i żywym, otwartym światem pozwala ci być Człowiekiem-Pająkiem. Do tego mamy jeszcze wciągający system walki, fajnie współgrający z pajęczym zmysłem. Jeśli nigdy nie mieliście okazji zagrać w tę grę, a kochacie Spider-Mana, to powinniście.

2. Seria InFamous

 
Pierwsze dwie części InFamous o Cole’u MacGrath i ostatnia o podtytule Second Son z Delsinem Rowem w roli głównej to jedne z najlepszych gier, w których możemy wcielić się w osobę z nadludzkimi mocami. Ekskluzywne gry wydane na konsole PlayStation dają nam możliwość wyboru bycia bohaterem, kochanym przez wszystkich ludzi albo łotrem, którego wszyscy będą się bać. System walki polegający na strzelaniu mocami z rąk z perspektywy trzeciej osoby i walka wręcz dają dużo przyjemności. Do tego system parkour, pozwalający wdrapywać się na wszystkie budynki dostępne w grze. W częściach wydanych na PS3 Cole, główny bohater, potrafił kontrolować piorunami. W InFamous Second Son Delsin włada różnymi mocami, takimi jak dym, neon czy gry wideo. Dzięki temu gameplay stał się ciekawszy niż w poprzednich częściach, a poza tym… GRY WIDEO!

1. Seria Batman: Arkham

 
Długo zastanawiałem się, co zrobić z tymi świetnymi grami na tej liście. Gdybym nie zaliczyłbym ich jako całej serii, gry Batmana zajmowałyby całe podium. Dosłownie wszystkie części były rewelacyjne, no może poza Batman: Arkham Origin. To było po prostu dobre. Współczuję graczom komputerowym, którzy dalej mają problemy zagrać w Batman: Arkham Knight. Wspaniała przygoda. Ta seria gier o Człowieku Nietoperzu może być pokazywana wszystkim twórcom, jeśli kiedyś będą zabierali się za zrobienie dobrej gry o superbohaterach. Batman: Arkham pozwala poczuć ci się jak Batman. Dobra fabuła wspierana jest przez fajny system walki, opierający się na kontrach, atakach, blokach i unikach. Na dodatek w dwóch pierwszych częściach, pojawia się Joker, któremu głos podkładał świetny Mark Hamil. Warto zagrać w te gry chociażby dla postaci Jokera.

I to wszystkie gry, które znajdują się na TOP 10 najlepszych gier o superbohaterach. Dajcie znać, jakie gry o superbohaterach Wy byście tu dali. Może o czymś zapomnieliśmy?