Tomasz Bagiński już jutro gościem MUZO.FM

Chcecie posłuchać reżysera Twardowsky’ego i nadchodzącej ekranizacji opowiadań o wiedźminie Sapkowskiego? Będziecie mieli taką okazję już w tę środę (21.09.2016) o godzinie 20:00 w radio MUZO.FM!

baginskiTomasz Bagiński – dyrektor kreatywny Platige Image, reżyser wielu świetnych krótkometrażowych filmów, w tym nominowanej do Oscara Katedry, rysownik oraz animator. O jego ostatniej produkcji, Twardowsky 2.0, pisaliśmy tutaj parę dni temu. Świetnie się składa, że kilka informacji z naszego artykułu zostanie zapewne rozwinięte w audycji Restart prowadzonej przed Radka Nałęcza z MUZO.FM.

Jakie tematy poza projektem Polskie Legendy będą poruszane? Radek Nałęcz na swoim facebookowym profilu napisał, że „miało być o Twardowskim, a skończyło się na ekranizacji Wiedźmina„. Chyba to świetny news 😉

Nie mogę wprost się doczekać, aby usłyszeć o jakichś informacjach związanych z filmem, który ma odpuścić grzechy staremu Wiedźminowi (arghhh!) i wprowadzić go na zupełnie nowy, światowy poziom. Sapkowski napisał wspaniałe książki, CD Projekt RED stworzyło cudowną przygodę zawartą w trzech grach o Geralcie z Rivii, a Bagiński ma szansę zawojować „Hollywoody”.

Swoją drogą, ciekawe jak Tomaszowi Bagińskiemu wyjdzie jego pierwszy pełnometrażowy film. Wcześniejszą pełnometrażową produkcją miał być Hardkor 44, jednak w 2013 roku wstrzymano produkcję. Wciąż zresztą dziwi mnie fakt, że skoro brakowało funduszy na ten film, to dlaczego twórcy nie zdecydowali się na zbiórkę crowdfunding? Może po ekranizacji książek o zabójcy potworów coś się zmieni…

Jedyne czego będzie mi brakowało w filmowym Wiedźminie to brak Jacka Rozenka jako Geralta z Rivii. Oczywiście chodzi mi ogólnie o brak polskich głosów, czyli czegoś, co dawało zarówno książce jak i grze dużo polskości. Ale chyba wszyscy się zgodzimy, że wolimy dostać dobry film z klimatem amerykańskim niż kiepski film po polsku.

Co musicie zapamiętać? Jutro. Godzina 20:00. Radio MUZO.FM. Audycja Restart. Tomasz Bagiński i Radek Nałęcz!

muzo-fm