Thor z wizytą u Doktora Strange’a w Thor: Ragnarok?

Chociaż Thor nie wydaje się być chory, to wygląda na to, że w swoim następnym filmie będzie musiał udać się do doktora. I to nie byle jakiego, bo do Doktora Strange’a.

Wszystko zaczęło się od niewinnego Tweeta Daley’a Pearsona, przedstawiającego kilka zdjęć z planu Thor: Ragnarok w Australii. Okazuje się, że twórca The Strange Calls odsłonił rąbka tajemnicy, dotyczącego możliwego cameo ważnej postaci trzeciej fazy Marvela!

Dziwny adres

Największą uwagę internautów przyciągnęła fotka, na której widnieje Chris Hemsworth, trzymający wizytówkę. Ludzie ze sprawnymi oczami (albo sprawnymi programami graficznymi) dostrzegli, że na kawałku papieru napisany jest adres „177A Bleecker St.„, czyli komiksowe miejsce zamieszkania Doktora Strange’a!

sanctum-sanctorum

Na początku tego roku Marvel udostępniło pierwsze ujęcia ukazujące Sanctum Sanctorium, gigantyczną rezydencję maga granego przez Benedicta Cumberbatcha.

Faza trzecia – połączenie nowości ze znanym

Faza trzecia

W fazie trzeciej Marvela coraz częściej będziemy doświadczali cameo różnych superbohaterów. Wszystko dlatego, że nie każda postać może dostać kolejny film, a widzowie znów chcieliby ją zobaczyć. Dla przykładu w Spider-Man: Homecoming pojawi się Iron Man, więc chociaż że nie zobaczymy czwartej przygody Tony’ego Starka, to i tak znów ujrzymy go w kinie.

Jest to świetne rozwiązanie, żeby jeszcze bardziej rozwijać bohaterów i spajać uniwersum. Jeśli Doktor Strange rzeczywiście pojawi się w Ragnarok, to wreszcie będziemy mogli odczuć, że te wszystkie filmy naprawdę dzieją się w jednym świecie i istnieje szansa, że przed pojawieniem się maga w Avengers, bóg piorunów już go znał. Zwróćcie uwagę jak dobrze będzie to spajało więzi między członkami Avengers.

To jest coś, co Marvel od zawsze dobrze robiło i widać, że tego się nie oduczą – zawsze próbują za wszelką cenę przedstawić nowe postaci widzom, którzy nie interesują się komiksami. Pewnie większość fanów Filmowego Uniersum Marvela przed ogłoszeniem filmu o Doktorze Strange’u nawet go nie znała! W przeciwieństwie drugiej fazy, faza trzecia będzie łączyła wprowadzanie dużej ilości zupełnie innych bohaterów z rozwijaniem starych wątków.

Sytuacja jak z komiksów?

5

Czytając kilka miesięcy temu Deadpool: Martwi prezydenci pomyślałem, że w MCU brakuje takich momentów jak w komiksach. Deadpool miał problem związany z nekromancją, którego nie mógł sam rozwiązać, więc poszedł po pomoc do Doktora Strange’a. Przecież w historiach obrazkowych o superbohaterach to jest takie genialne, że jedna ze znanych postaci pojawia się na chwilę, popycha fabułę do przodu i znika. Daje to radość fanom i przy okazji pozwala nam lepiej poznać tego bohatera. Dobrze by było, gdyby w trzeciej fazie również coś takiego miało miejsce!

Jeśli okaże się prawdą, że Thor spotka się z Doktorem Strange’em, to ciekawe co będzie powodem jego odwiedzin. Przekonamy się o tym dopiero w 2017, kiedy Ragnarok będzie miał premierę. Na szczęście za mniej niż dwa miesiące do kin, wielkimi krokami, wchodzi film o magu, granym przez Benedicta Cumberbatcha. Nie możemy się już doczekać! 🙂