Tenement Song – nowa piosenka Pixies z szaloną animacją!

Dopiero co słuchaliśmy utworu Talent, jednak Pixies nie zwalnia tempa i prezentuje nam swoją najnowszą piosenkę o przedziwnej kamienicy.

cocoanut-groveNagranie jak i pierwsze dwa wersy piosenki „The drumsticks were his treasure trove. Found in the ashes of The Coconut Grove” odwołują się do przerażającego pożaru w popularnym klubie nocnym Cocoanut Grove w Bostonie. W 1942 roku w płomieniach zginęło 492 osób.

 

 

pixiesKawałek został uzupełniony  rewelacyjną, surrealistyczną animacją stworzoną przez brytyjski Krank! CollectiveNeirin Best, Lianne Pierce i Xavier Burrow wykonali ją ręcznymi oraz cyfrowymi technikami, włączając oldschoolowy light box oraz malowaną i rotoskopową animację. Teledysk inspiruje się tekstem piosenki jak i albumem z pracami Vaughana Olivera. Fani seriali Twin Peaks oraz Black Mirror powinni dostrzec coś ciekawego 😉

Według mojej skromnej opinii, do tej pory, jest to najlepszy opublikowany utwór wchodzący w skład najnowszego albumu PixiesHead Carrier. Premiera krążka 30 września, później 6 listopada zespół zagra koncert w poznańskiej Arenie. Poniżej prezentujemy pełną tracklistę:

pixies20161. Head Carrier
2. Classic Masher
3. Baal’s Back
4. Might As Well Be Gone
5. Oona
6. Talent
7. Tenement Song
8. Bel Esprit
9. All I Think About Now
10. Um Chagga Lagga
11. Plaster Of Paris
12. All The Saints