Star Wars VIII: Premiera przełożona na grudzień

Jeśli cieszyliście się, że ósmy epizod miałby mieć premierę w maju, czyli w miesiącu, kiedy wydawane były poprzednie trylogie, to możecie się zawieść.


Walt Disney ogłosił, że nadchodzący sequel trzeciej trylogii, będzie miał swoją premierę 15 grudnia 2017 roku. Dotychczas planowano by odbyła się 26 maja, czyli za ok. 7 miesięcy. Przed Przebudzeniem Mocy, wszystkie części wychodziły w maju. Najprawdopodobniej tradycja ulegnie zmianie. Spin-off Rogue One: A Star Wars Story również zadebiutuje w grudniu tyle, że tego roku.

Star Wars: Episode VIII, planowano pierwotnie wydać 26 maja 2017 roku, jednak teraz zadebiutuje 15 grudnia. Wynikiem tego kroku jest nadzwyczajny sukces Star Wars: The Force Awakens, który był pierwszym filmem z Gwiezdnych Wojen z poza letnich premier blockbusterów i pobił wiele rekordów. W tym, największy krajowy i światowy debiut wszech czasów oraz największy krajowy drugi i trzeci weekend.” – oficjalny komunikat

Pierwotnie zdjęcia do najnowszej części miały się rozpocząć już w tym miesiącu, jednak zostały przełożone na kolejny. Jednym z powodów zmiany daty są poprawki Riana Johnsona w scenariuszu. Najprawdopodobniej role dwóch nowych bohaterek zostaną zmniejszone na korzyść Finna i Rey.

Pierwsza część nowej trylogii Gwiezdnych Wojen zarobiła już 1 miliard i 886.7 milionów dolarów.

Jeśli chcielibyście poczytać więcej o Gwiezdnych Wojnach to polecamy nasz ostatni tekst 9 pytań bez odpowiedzi po Star Wars: The Force Awakens.