Star Wars Battlefront 2 ceny bohaterów, Star Wars Battlefront 2 reddit pay to win

Star Wars Battlefront 2 ceny bohaterów maleją! EA wysłuchało graczy?!

DICE postanowiło szybko zareagować na krytykę związaną z ceną bohaterów w Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 ceny bohaterów, Star Wars Battlefront 2 mikropłatności, Star Wars Battlefront 2 Reddit pay to win

Star Wars: Battlefront 2 jest dostępny przedpremierowo jako trial w EA Access na Xbox One i Origin Acces na PC. W związku z tym gracze powoli odkrywają, jak działają mechaniki gry, zdobywanie nowych poziomów czy odblokowywanie bohaterów. Z tym ostatnim wiąże się wielka kontrowersja, wynikająca z olbrzymich cen za specjalne postaci.

Pewien gracz policzył, że biorąc pod uwagę ilość kredytów (waluty w grze), jaką otrzymuje się pod koniec meczu, odblokowanie najdroższych bohaterów, Luke’a Skywalkera i Vadera, zajmie około 40 godzin. Darth Vader i Luke kosztują 60 000 kredytów. To naprawdę wielka suma, gdy założymy, że przeciętnie dostaje się 250 kredytów za rozgrywkę. Do tego musimy dodać, jeśli chcemy zdobyć każdego zablokowanego bohatera, 20 000 za Iden Versio i po 40 000 za Palpatine’a, Leię oraz Chewbaccę.

Nie macie tyle czasu, żeby móc zasilić swoją kolekcję wszystkimi postaciami? Tu oczywiście miałyby wejść mikropłatności, które przyspieszyłyby odblokowywanie bohaterów.

DICE w związku z falą krytyki szybko wydało oświadczenie na reddicie, tworząc przy tym niezbyt chlubną historię. Komentarz EA stał się najbardziej zaminusowanym komentarzem na całym portalu – w momencie pisania tego tekstu odpowiedź Elektroników liczy sobie około -454 000 000 punktów. Wydawca bronił wysokich cen, jakby zupełnie nie wiedział, że w grze znajdują się mikropłatności, które w rzeczywistości były przyczyną tych anomalii cenowych.

I tu EA musiało już zareagować mocniej. Dosłownie chwilę temu John Wasilczyk, producent wykonawczy DICE, napisał do graczy specjalną wiadomość na stronie Battlefronta 2. Wasilczyk tłumaczy się w niej, że jego firma słucha głosu graczy i będzie wykonywała stosowne zmiany, jeśli będą potrzebne. Tu poczuli, że takowe są potrzebne.

Star Wars Battlefront 2 mikropłatności

Od dzisiaj na serwerach gry Battlefront 2 znacznie zmieni się cena bohaterów.

  • Luke Skywalker i Darth Vader – 15 000 kredytów
  • Palpatine, Chewie i Leia – 10 000 kredytów
  • Iden Versio – 5 000 kredytów

Na dodatek w środę DICE organizuje na reddicie spotkanie AMA, czyli ask me anything. Gracze będą tam mogli zadać pytania najważniejszym osobom w firmie.

To naprawdę niesamowite, jak duży poziom niezadowolenia graczy może wywołać u developera taką zmianę. Cieszę się, że DICE przy tej odsłonie Battlefronta zdaje się słuchać fanów produkcji. Czy wyjdzie z tego coś dobrego? Przekonamy się już 17 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Star Wars Battlefront 2 ceny bohaterów, Star Wars Battlefront 2 mikropłatności, Star Wars Battlefront 2 Reddit pay to win

11 rzeczy, o których MUSISZ wiedzieć przed zagraniem w Battlefronta 2!

Star Wars: Battlefront 2 – 11 rzeczy, o których MUSISZ wiedzieć