crash bandicoot nowa gra

Świetna sprzedaż N. Sane Trilogy zwiastuje nową grę o Crashu?

Crash Bandicoot N Sane Trilogy to najlepiej sprzedający się tytuł na PS4 podczas pierwszego tygodnia od premiery w 2017 roku!

Crash Bandicoot nowa gra

Odnowione trzy odsłony Crasha Bandicoota trafiły w poprzednim tygodniu na PlayStation 4. N. Sane Trilogy zebrało bardzo dobre oceny wśród recenzentów. Wysoka jakość remastera została potwierdzona przez graczy, którzy z chęcią kupili ładniejszą wersję swojego ulubionego bohatera.

W tym roku największą premierą na PS4 okazał się wspaniały tytuł ekskluzywny, Horizon Zero Dawn. Radek Nałęcz napisał recenzję przygód Aloy, którą możecie przeczytać TUTAJ.

Christopher Dring z gamesindustry.biz napisał na swoim Twitterze, że „w Wielkiej Brytanii więcej osób kupiło Crasha Bandicoota w pierwszym tygodniu niż Horizon Zero Dawn, sprawiając, że Crash jest teraz największą premierą tego roku.”

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to również pierwsza gra z tej serii, która znalazła się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii.

Poniżej zobaczcie, jak prezentuje się zestawienie z tego tygodnia.

 1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 2. Micro Machines: World Series
 3. GTA V
 4. Forza Horizon 3
 5. FIFA 17
 6. Overwatch
 7. Elite Dangerous
 8. Mario Kart 8 Deluxe
 9. DiRT 4
 10. Rocket League
 11. Call of Duty: Infinite Warfare
 12. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 13. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 14. Tekken 7
 15. Injustice 2
 16. LEGO Worlds
 17. Horizon Zero Dawn
 18. ARMS
 19. WipEout: Omega Collection
 20. Battlefield 1

Na Kulturalnej Planecie zawsze piszemy newsy, które nie będą zwykłymi clickbaitami. Sam staram się selekcjonować informacje w ten sposób, by nie zrobić z naszej witryny miejsca pełnego niepotrzebnych plotek. Z tego też powodu na naszej stronie nigdy nie pojawiały się teksty, które informują, jak sprzedają się gry w Wielkiej Brytanii. Bo kogo to tak naprawdę obchodzi?

Uważam za to, że informacja o świetnej sprzedaży Crasha Bandicoota N. Sane Trilogy jest bardzo ważna z dwóch powodów.

Po pierwsze, skoro ludzie tak chętnie przyjęli znów postać Crasha, to może nastanie moda na powroty naszych ulubionych bohaterów. Myślę, że wielu ludzi marzy o podobnie odrestaurowanych grach Spyro. Kto nie chciałby na nowo (lub po raz pierwszy) wcielić się w tego pociesznego smoka?

Miejmy jednak na uwadze, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to nie jest zwyczajny remaster. Developer tej kompilacji, Vicarious Visions, odwalił kawał dobrej roboty tworząc oprawę graficzną zupełnie od podstaw. Te gry z końca lat 90. wyglądają teraz jak zupełnie nowe! Myślę, że piękna grafika to jeden z powodów, dla których również nowi gracze zainteresowali się Crashem.

Po drugie, świetna sprzedaż N. Sane Trilogy może zwiastować zupełnie nową odsłonę Crasha. Odkąd Naughty Dogs przestało tworzyć gry o tej postaci, poziom jego przygód znacznie spadł. Myślę, że gdyby powstała kolejna część Crasha Bandicoota zrobiona w duchu pierwszych trzech gier, to wiele osób kupiłoby ją z uśmiechem na twarzy.

A co Wy myślicie? Czy zjawiskowa sprzedaż N. Sane Trilogy zwiastuje więcej remake’ów gier z dzieciństwa? Czy może powinniśmy szykować się na to, że raczej prędzej niż później powstanie kolejna gra o Crashu? Piszcie w komentarzach! 🙂