Logan film

[SPOILERY] Logan pierwotnie miał mieć retrospekcję, która tłumaczyła, co stało się X-Menom

Ten tekst będzie zawierał spoilery z filmu Logan, więc czytacie na własną odpowiedzialność 😉

Logan film

Jak wyjawia scenarzysta Logana, Michael Green, w początkowym scenariuszu filmu pojawiła się scena, w której było wytłumaczone, co stało się z X-Menami.

W ciągu filmu dowiadujemy się, że mutanci musieli jakoś zginąć i miało to związek z Xavierem oraz Loganem. I tyle. Wychodzi na to, że niekontrolowanie mocy przez Profesora X mogło unicestwić resztę X-Menów. To, że nie było nam dane zobaczyć tej retrospekcji, potęguje, moim zdaniem, cierpienie Xaviera i daje Patrickowi Stewartowi pokazać swój kunszt aktorski.

Michael Green podczas rozmowy z The Hollywood Reporter wyjawia, że „W zasadzie uderza to bardziej niż wersja, która zawierała retrospekcję. Oczywiście są wersje, które napisaliśmy, a które nigdy nie zostały nagrane z retrospekcją, tłumaczącą, co się stało, ale uznałem, że doświadczenie oglądania tego jest o wiele bardziej przejmujące, gdy wie się tylko to, że stało się coś godnego żałowania i że to było złe i pewnie zginęli wtedy przyjaciele. Albo których nie znaliśmy.

James Mangold, reżyser Logana, jeszcze dodaje coś od siebie: „Chciałem stworzyć ten film nie o informacjach, a o postaciach.” Wygląda na to, że Mangoldowi udało się to w stu procentach.

Logan wypadł po prostu świetnie. Więcej będziecie mogli przeczytać w naszej recenzji, która pojawi się na dniach.