Czy naprawdę Simpsonowie przewidzieli, że Trump zostanie prezydentem?

W 11 sezonie serialu Simpsonowie, wyemitowanym w 2000 roku Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Co jeszcze kreskówka Matta Groeninga przewidziała?


Odcinek zatytułowany Bart to the Future przedstawiał USA po kandydaturze Donalda Trumpa. Lisa Simpson, nazwana przez siebie dumnie pierwszą heteroseksualną prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, opowiadała o dziurze w budżecie państwa, spowodowaną władzą konkurenta Hillary Clinton.

Moment dla nas istotny rozpoczyna się w 2:15.

Scenarzysta tego odcinka, Dan Greaney, powiedział, że „Było to ostrzeżenie dla Ameryki„. Dodał, że „Wydawało się to logicznym ostatnim krokiem przed sięgnięciem dna. (…) była to spójna wizja szalejącej Ameryki.”

Nie dajcie się zmylić niektórym stronom, które mówią o tym, że popularna scena porównująca prawdziwego Trumpa na ruchomych schodach z jego animowaną wersją również pochodzi z 2000 roku. Otóż odcinek Trumptastic Voyage został wyemitowany w 2015 roku, a oryginalny film z nowym prezydentem USA nagrano wcześniej. Tak w gwoli wyjaśnienia 😉

Nie sugerujcie się tytułem tego filmu na YouTube! Zmieniono nazwę z „2015 Presidental Announcement” na „2016 Presidental Announcement”.

Nie zmienia to jednak faktu, że Simpsonowie w swojej długiej historii często przepowiadali przyszłość. W roku 1997, w dziewiątym sezonie serii Marge stara się wyciągnąć Barta z łóżka i proponuje mu czytanie lektury „Curious George and the Ebola Virus„, czyli „Ciekawski George i wirus Eboli„. Przypominamy, że w 2014 roku w Zachodniej Afryce wybuchła największa epidemia Eboli.

W odcinku The City of New York vs. Homer Simpson, również emitowanym w 1997 roku, rodzina Simpsonów wybiera się na wycieczkę do Nowego Jorku. Lisa pokazuje rodzinie magazyn, na którym widnieją dwie wieże, łączące się z dziewiątką w datę 9/11 (11 września), czyli dzień zamachu na World Trace Center.

9

Jeśli to nie jest dla Was wystarczająco dziwne i niepokojące, to sprawdźcie kolejny screen, na którym widać dymiącą się wieże.

4

Oczywiście, to tylko kilka z wielu przypadków, w których Simpsonowie przewidzieli przyszłość. Teorie o Iluminati zostawiam Wam, aczkolwiek trzeba przyznać, że wzmianki o 9/11 pojawiają się w wielu innych animowanych serialach.