The Walking Dead

Serial The Walking Dead z innym zakończeniem, niż komiks!

Jak wiadomo, telewizyjna adaptacja komiksu Roberta Kirkmana w wielu kwestiach różni się od pierwowzoru. Scenarzysta poinformował, że nie inaczej będzie z zakończeniem. W serialu losy bohaterów potoczą się zupełnie inaczej…

Serial daleko w tyle, w stosunku do komiksu

Serial stacji AMC ma się bardzo dobrze, więc na razie nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach historia miałaby dobiec końca. Siódmy sezon za pasem, a dopiero obejrzymy rozstrzygnięcie decyzji Negana, która na kartach komiksu pojawiła się w setnym zeszycie. W tym momencie numerów jest 158, czyli jest jeszcze kilka lat materiału do zrealizowania.

Zakończenie serialu wcześniej, tak jak w Grze o tron?

Aczkolwiek, jak w przypadku Gry o tron, któryś z tych tworów musi się skończyć pierwszy. U George’a R.R. Martina z powodu jego opóźnień w wydawaniu nowych tomów serii, finałowy odcinek serialu HBO zadebiutuje szybciej, niż premiera ostatniego tomu – A Dream of Spring. Z The Walking Dead będzie najprawdopodobniej tak samo, tylko z innych powodów. Problemem nie będzie fakt, że serial wyjdzie fabułą poza komiks, lecz to, że po tylu sezonach może stracić zainteresowanie widzów, więc koniec będzie musiał nadejść szybciej.

Czytelnicy Pieśni lodu i ognia, mogą być zasmuceni, że ósmy sezon Gry o tron zaspoileruje im książkę. Jednak George R.R. Matrin przypomniał, że różnice w fabułach są bardzo duże, więc oba dzieła pójdą w nieco innym kierunku. Serial będzie częściowo spoilerować pierwowzór.

Robert Kirkman o innym zakończeniu telewizyjnej adaptacji The Walking Dead

Tą samą drogą, a może i w większym stopniu, pójdą twórcy serialu The Walking Dead. W nowym programie AMC, Geeking Out, Robert Kirkman, zapytany przez Kevina Smitha i Grega Grunberga, wypowiedział się na ten temat:

„Mam nadzieje, że kiedy serial się zakończy, to komiks dalej będzie powstawać. Komiks był przed serialem, więc spróbuje to utrzymać. Wiem jak chce zakończyć The Walking Dead, więc nie mogę o tym nikomu powiedzieć, ponieważ nie chce tego w serialu zanim zrobię to w komiksie. Tak więc, jeśli serial miałby się kiedyś skończyć, a komiks dalej, by wychodził, to musiałbym usiąść ze Scottem [Gimplem] i udać, że nie mam pojęcia jak to zakończyć i wymyślić inny koniec.”


Geeking Out: 'The Walking Dead’ Official Sneak… przez comicbookdotcom