Rey będzie musiała zasłużyć na trening u Luke’a?

Pojawiły się plotki sugerujące czego możemy się spodziewać po przybyciu Rey na planetę zamieszkiwaną przez Luke’a Skywalkera. Być może Luke nie jest jej jedynym mieszkańcem.

Informujemy, że plotki można potraktować jako niewielkie spoilery fabuły VIII epizodu Gwiezdnych Wojen. Należy mieć na uwadze, że nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Przebudzenie mocy zakończyło się w momencie przybycia Rey, Chewiego i R2D2 na planetę Ahch-To. Oficjalnie wiemy, że kontynuacja rozpocznie się dokładnie, kiedy była zbieraczka złomu podarowuje Skywalkerowi jego dawno utracony miecz świetlny. Według Makingstarwars.net Jedi nie był samotny podczas swojego wygnania. Ponoć na ukrytej planecie znajdują się mierzące prawie 40 cm stworzenia o ostrych jak żyleta zębach. Wyglądem mają przypominać ptaki pomieszane z Gremlinami. Ktoś powiedział, że to taka Gwiezdno-Wojenna wersja maskotek Furby. Istoty mają być cudowne a za razem przerażające. Nowi współlokatorzy Luke’a są stworzeni na wzór Maskonurów zwyczajnych – ptaków zamieszkujących irlandzką wyspę Skellig Michael, która na potrzeby filmu przemieniona została w Ahch-To.

Inna plotka mówi, że jeden z tych stworzeń będzie miał czas ekranowy z Luke’iem Skywalkerem. Uważać będzie siebie za obrońce planety. Co ciekawe, Luke ma zgodę na przebywanie na Ahch-To, jednak Rey jej nie ma. Będzie musiała udowodnić, że na nią zasługuje tocząc walkę z wielkim potworem morskim. Podczas pojedynku będzie mieć na sobie czarny płaszcz.

Poniżej możecie zobaczyć materiał ze Skellic Michael prezentujący wspomniane Maskonury.

Niezatytułowana jeszcze VIII część Gwiezdnych Wojen będzie miała premierę w grudniu przyszłego roku. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że pierwszy zwiastun zobaczymy dopiero na wiosnę (możemy się go spodziewać na kwietniowym Star Wars Celebration). O trailerze wypowiedział się Adam Driver – odtwórca Kylo Rena – twierdząc, że najlepiej by było gdyby zwiastun w ogóle się nie pojawił. Aktor uważa, że byłaby większa niespodzianka gdyby fani nie mieli absolutnie żadnego pojęcia co się wydarzy.