Resident Evil: Ostatni rozdział zarobił w Chinach w pierwszy weekend więcej niż Łotr 1

Najnowszy film z serii adaptacji gier wideo Resident Evil radzi sobie w Chinach naprawdę świetnie.

Resident Evil: Ostatni rozdział

Od 27 stycznia w polskich kinach grany jest film Resident Evil: Ostatni rozdział. W Chinach premiera nastąpiła dopiero w zeszłym tygodniu… i to w jakim stylu!

Film w Europie i USA przyjął się z negatywnym odzewem ze strony krytyków i widzów. Chińczykom jednak Ostatni rozdział musiał się bardzo spodobać.

Podczas chińskiej premiery Resident Evil zarobił 33 miliony dolarów, a już po dwóch dniach zdobył 70 milionów dolarów. Dla porównania Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie zarobiło tam 31 milionów podczas swojego pierwszego weekendu.

W Chinach popularnością również mogła pochwalić się filmowa adaptacja Warcrafta. Obraz ekranizujący uniwersum Blizzarda zarobił w pierwszy weekend 65 milionów dolarów. Film Assassin’s Creed z Michael Fassbenderem nie poradził już sobie w Chinach tak dobrze. Według deadline.com w trzy pierwsze dni premiery dzieło zarobiło tylko około 7 milionów dolarów.

To tylko pokazuje, jak mocnym rynkiem filmowym są Chiny.

Resident Evil: Ostatni rozdział jest szóstym i ostatnim filmem z serii pod kierownictwem reżysera Paula W.S. Andersona. Fani po raz ostatni mogli też zobaczyć gwiazdę filmów, Millę Jovovich w roli Alice.

Źródło: deadline.com
Źródło: gamespot.com
Źródło: boxofficemojo.com