pvris all we know of heave all we need of hell

PVRIS All We Know of Heaven, All We Need of Hell

Jeśli do mixera włożyć odrobinę Avenged Sevenfold, doprawić Evanescence, zagotować w bulionie CHVRHES i doprawić Bring Me The Horizon otrzymamy smaczne i lekkostrawne danie muzyczne pod nazwą All We Know of Heaven, All We Need of Hell. Taki tytuł nosi najnowszy krążek amerykańskiego trio PVRIS.

Lynn Gunn, Alex Babinski, Brian MacDonald mają już na swoim koncie album White Noise, wydany trzy lata temu. Krążek nie odniósł oszałamiającego sukcesu, ale zwrócił uwagę na młody zespół, który umiejętnie łączył rockowe riffy z popową produkcją. Grupa zdobyła nagrodę magazynu Kerrang, a przebojowe kawałki White Noise, St.Patrick czy tytułowy White Noise zyskały przychylność słuchaczy.

Na najnowszej płycie PVRIS nie odkrywają „muzycznej ameryki”. Konsekwentnie podążają szlakiem wyznaczonym na pierwszym krążku, zamykając doskonałe melodie w nowoczesnych aranżacjach. Przepis pozornie jest prosty. Świeży i charakterystyczny wokal Lynn, otoczony chwytliwymi refrenami, gitary wysycone elektronicznymi dodatkami, chórki i pogłosy. Tylko tyle i aż tyle.

Bez wielkiej filozofii All We Know of Heaven, All We Need of Hell słucha się nadzwyczajnie dobrze. To dobry soundtrack do jazdy samochodem, koszenia trawnika czy wizyty na siłce. Nasze uszy atakują przebojowe riffy Heaven i Half. Następnie pora na roztańczone Anyone Else i najnowszy singlowy What’s Wrong.

Nieco spokojniejszy Walk Alone, z kroczącym rytmem, jest zapowiedzią Same Soul oraz mojego ulubionego kawałka Winter. Na No Mercy PVRIS przypominają sobie, że zaczynali jako core’owa kapela, a Separate wydaje się być najspokojniejszym, lekko onirycznym, utworem na krążku. Podobnie jak Nola 1, zamykający całość, jak dla mnie najmniej interesujący kawałek.

All We Know of Heaven, All We Need of Hell jest dobrym następcą White Noise. Jeśli polubiliście PVRIS właśnie po pierwszej płycie, wasz zachwyt powinien utrzymać się na tym samym poziomie. Najnowsza płyta brzmi jak dobrze zupgrade’owana poprzedniczka. Co ciekawego wymyśli zespół na kolejnej, aby nie nie tworzyć muzycznej kalki? Na to jeszcze musimy poczekać. Póki co tańczcie i słuchajcie.

pvris all we know of heaven

 

1. Heaven
2. Half
3. Anyone Else
4. What’s Wrong
5. Walk Alone
6. Same Soul
7. Winter
8. No Mercy
9. Separate
10. Nola 1