Przyszłość Spider-Mana, filmy dla dorosłych od Marvel Studios? Kevin Feige udziela swojego głosu

Prezydent Marvel Studios potwierdza, że Spider-Man pojawi się również w czwartej części Avengers, ale jego przyszłość jest niepewna.

Co dalej ze Spider-Manem?

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Kevin Feige, głowa Marvel Cinematic Universe, podzielił się z nami ciekawymi informacjami.

Zacznijmy od chyba najważniejszej kwestii – Spider-Mana. Zobaczyliśmy go po raz pierwszy w MCU w Captain America: Civil War. 7 lipca 2017 roku wybierzemy się do kina na film o Pajączku, Spider-Man: Homecoming, a potem ujrzymy tego bohatera 4 maja 2018 w Avengers: Infinity War. Feige potwierdził, że postać Spider-Mana pojawi się też w czwartej części Avengers, zaplanowanej na 2019. Później tego samego roku mamy znów zobaczyć Petera Parkera w sequelu Spider-Man: Homecoming.

Tylko tyle na razie ustaliliśmy.„, mówi Kevin Feige.

Sony, który dzierży prawa do Spider-Mana i od 2015 roku użycza je Marvel Studios, planuje swoje nowe filmy o Venomie oraz o przygodach Silver Sable i Black Cat. Te historie nie będą jednak należeć do Marvel Cinematic Universe. Firma Feige’a w żadnym stopniu nie jest z nimi związana.

Mieliśmy bardzo konkretny plan odnośnie Pajączka„, informował Feige, tłumacząc, dlaczego Marvel Studios nie współpracuje z Sony przy kolejnych produkcjach.

James Gunn nie będzie zajmował się tylko Strażnikami Galaktyki?

W ten poniedziałek James Gunn napisał na swoim profilu na Facebooku, że zajmie się reżyserią trzeciej części Guardians of the Galaxy. Gunn powiedział, że Strażnicy Galaktyki Vol. 3 będą mieli duży wpływ na późniejszy kształt uniwersum. Przypomnijmy, że wydarzenia tego filmu będą miały miejsce po czwartej części Avengers.

Myślę, że James w szczególności jest niezwykle połączony z tymi postaciami i z tym komiksowym światem. Więc on, tak myślę, mógłby spokojnie nadzorować historię poza Strażnikami Galaktyki,„, powiedział Feige. „Myślę też, że on po prostu ma te historie i mógłby je cały czas wymyślać, co jest fajne. Wszyscy z naszych głównych scenarzystów i filmowców wiedzą, co dzieje się w innych miejscach i mogą pomóc w różnych projektach.”

Feige nie planuje filmów dla dorosłych

Chociaż że Logan i Deadpool odniosły gigantyczny sukces, to Marvel Studios wyraźnie nie jest zainteresowane filmami R-Rated.

Kluczowym aspektem tych dwóch filmów nie jest to, że są stworzone dla dorosłych, chodzi o ryzyko, które podjęli, szanse, które wykorzystali, kreatywne bariery, które popchnęli.„, tłumaczył Feige.

Kevin Feige powiedział, że jego zdaniem to niszczenie czwartej ściany w Deadpoolu oraz finał historii Wolverine’a sprawiły, że te filmy wyróżniały się na tle innych.

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

  • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (w reżyserii Jamesa Gunna) – 5 maja 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Spider-Man: Homecoming (Jon Watts) – 7 lipca 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Thor: Ragnarok (Taika Waititi) – 3 listopada 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Czarna Pantera (Ryan Coogler) – 16 lutego 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Avengers: Infinity War (bracia Russo) – 4 maja 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Ant-Man and the Wasp (Peyton Reed) – 6 lipca 2018 roku
  • Kapitan Marvel (jeszcze nie zapowiedziano)- 8 marca 2019 roku [wszystkie newsy]
  • Niezatytułowany film Avengers (bracia Russo) – 3 maja 2019 roku

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • sequel Spider-Man: Homecoming – 2019 rok
  • Strażnicy Galaktyki vol. 3 (James Gunn) – ? [wszystkie newsy]