Port Isla

PORT ISLA – kawałki wymyślone przy koszeniu trawy.

In The Long Run przebojowy numer młodej, brytyjskiej formacji Port Isla już zrobił sporo zamieszania w sieci, a to podobno dopiero początek.

Will Bloomfield, wokalista grupy w jednym z wywiadów wspomina, że pomysł na In The Long Run wpadł mu do głowy podczas koszenia trawy. Efektem pracy ogrodowej jest najnowsza epka zespołu, na której obok tytułowego kawałka pojawiają się jeszcze trzy premierowe kawałki.

 

Muzycy Port Isla założyli grupę cztery lata temu podczas studiów na University of East Anglia. Samodzielnie wydali pierwszy minialbum Steamroller.

 

 

Zostają zauważeni i podpisują kontrakt z Parlophone Records. Wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Trasa koncertowa z Georgem Ezra czy ostatnio z Jamesem Bay. Ed Sheeran zachwyca się ich najnowszym singlem. To sporo jak na początek kariery.

 

Muzyka Port Isla to połączenie folkowej siły, chwytliwych melodii i modern rockowych aranżacji. W zasadzie ciężko wrzucić ich w jakąś szufladkę. Kiedy słuchasz ich piosenek i myślisz: ej to brzmi jak… kawałek skręca w zupełnie innym kierunku, a noga nie przerwanie tanecznie wywija :).

 

Posłuchajcie sami najnowszej propozycji i niech cały pokój skacze razem z Wami.