W 2016 nie ujrzymy nowego Assassin’s Creed?

Chyba Ubisoft wzięło do serca głosy graczy, na temat corocznego wydawania nowej odsłony serii Assassin’s Creed. AC bardziej podobny do Wiedźmina? Przekonajcie się!

Plotka mówi o tym, że Ubisoft nie chce wydawać nowego Asasyna w 2016, bo zupełnie odświeżają serię, aby przypomniała bardziej Wiedźmina od CD Projekt Red.

Napisał o tym użytkownik serwisu 4chan, podający się za pracownika Ubisoftu, „Nie będzie kolejnego AC w 2016. Możecie zrobić temu zrzut ekranu i sprawdzić czy mówiłem rację, gdy nic nie będzie pokazane na E3 2016. Będziecie musieli poczekać do 2017.”, napisał.

Poza tym, wydarzenia w grze mają dziać się w starożytnym Egipcie, przed powstaniem bractwa Asasynów i zakonu Templariuszy i ma być zupełnie inną odsłoną części. „Gra będzie podoba do Wiedźmina, z progresem postaci i podobnym systemem walki. Wracają konie i łodzie. Gra jest tworzona, przez twórców Black Flaga”. Podobno w 2016 zamiast Assasyna, wyjdzie Watch Dogs 2, osadzony w San Francisco.

Odpowiedź Ubisoft brzmi następująco „Nie możemy komentować plotek, ani spekulacji. Zawsze jesteśmy szczęśliwi, gdy gracze są podekscytowani na nasze gry. W międzyczasie mamy nadzieje, że nowe zdjęcia z filmu Assassin’s Creed będą trzymały fanów serii szczęśliwych i chętnych dowiedzenia się więcej!”

Zdjęcia z nowego filmu AC możecie zobaczyć tu i tu.

Wypowiedź Ubisoft brzmi jakby to była prawda. Cieszy mnie, że zrobią nam rok przerwy od kolejnego AC, ale chciałem przypomnieć, że żadna część tej popularnej serii nie jest robiona w ciągu jednego roku. Nad każdą odsłoną pracuje inne studio, poświęcając grze parę lat. Niestety duża część osób o tym zapomina. Jednak ja najbardziej chciałbym zagrać w Assassin’s Creed w realiach II wojny światowej. Wspinanie po piramidach, też może być fajną przygodą. Symulator zwiedzania zabytków przeniesie nas wreszcie do kraju faraonów.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1165890