playerunknown's battlegrounds sprzedaz

PlayerUnknown’s Battlegrounds sprzedało się w 5 milionach egzemplarzy

…w mniej niż cztery miesiące.

PlayerUnknown’s Battlegrounds sprzedaż

Według Steam Spy, Bluehole Studio sprzedało pięć milionów kopii PlayerUnknown’s Battlegrounds. Serwis ten zlicza przybliżoną liczbę nabywców gry, bazując na danych dostępnych na Steamie.

W ostatnim miesiącu developer chwalił się tym, że cztery milionów graczy zdecydowało się na zakup PUGB. Biorąc pod uwagę, że produkcja pojawiła się w Steam Early Access w marcu, Bluehole Studio sprzedaje średnio milion kopii miesięcznie.

PlayerUnknown’s Battlegrounds nie cierpi na przypadłość wielu innych gier z wczesnego dostępu. Ta pozycja dostaje cykliczne aktualizacje, które znacznie usprawniają rozgrywkę. Od najbliższego patcha tytuł będzie mógł pochwalić się trybem, na którym każdy będzie musiał sterować swoją postacią jedynie z perspektywy pierwszej osoby. Wielu graczy narzekało na brak takiego serwera, tłumacząc to tym, że osoby grające z kamerą zza pleców swojego bohatera, mają znaczną przewagę nad tymi, lubującymi się w pierwszoosobowym gameplayu. To naprawdę świetna informacja, że developer reaguje na głos społeczności.

Na następny miesiąc zaplanowano aktualizację, w której dodany zostanie parkour. Wspinanie się na przeszkody zostało zaprezentowane podczas tegorocznego E3 na konferencji PC Gaming Show. 

W grze dostępna jest na razie tylko jedna mapa, lecz Bluehole Studio na początku tego miesiąca pochwaliło się screenami z nowej, pustynnej lokacji.

Jak sami widzicie, nie zapowiada się na to, by w najbliższym czasie gra tak mocno rozwijana, mogłaby stracić na popularności.

Też dałem się wciągnąć w manię na PlayerUnknown’s Battlegrounds i zdecydowanie nie żałuję. PUGB wyróżnia się na tle innych gier wciągającym gameplayem, który (zwłaszcza w gronie znajomych) pozwala się wyśmienicie bawić. W związku z moim ciepłym odbiorem tej produkcji, nagrałem film na nasz kanał na YouTube, w którym trochę o niej opowiadam. Wideo poniżej! 🙂

Gra PlayerUnknown’s Battlegrounds dostępna jest teraz jedynie na komputerach osobistych z systemem Windows. Zmieni się to 17 listopada 2017 roku, kiedy ta pozycja ukaże się również na konsolach z rodziny Xbox One. Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery na PlayStation 4, ale możemy liczyć, że taki port wyjdzie już w 2018 roku.