Pierwsze zdjęcie z filmu Assassin’s Creed od EW!

Entertainment Weekly opublikował pierwsze zdjęcie z przyszłorocznej superprodukcji na podstawie serii gier Assassin’s Creed. Na zdjęciu widoczny jest Michael Fassbender, odtwórca głównego bohatera, Calluma Lyncha oraz Ariane Labed. Co ciekawe z wywiadu przeprowadzonego z aktorem, dowiedzieliśmy się, że nigdy nie zagrał w grę dopóki nie zaproponowano mu angażu w filmie.

„Grałem w grę od momentu gdy zaoferowano mi pracę, głównie by zdobyć pojęcie o bohaterach.” – Mówi aktor przez telefon z Hiszpanii, gdzie kręci film. „Staramy się znaleźć coś specjalnego. Wierzymy, że cały pomysł jest wyjątkowy i chcemy wykonać go jak najlepiej możemy. Fani gry to wielcy pasjonaci; są bardzo konkretni i oczekują dokładności we wszystkich detalach historycznych. Pracujemy ciężko, by stworzyć coś wyjątkowego.”
Za reżyserie filmu odpowiada Justin Kurzel. Historia skupia się na Callumie Lynchu, który poznaje wspomnienia swojego przodka Aguilara z XV-wiecznej Hiszpanii. Odkrywa, że jest członkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów.
Premiera filmu Assassin’s Creed nastąpi już 21 grudnia 2016.