YOKKO

Odkryjcie YOKKO – ciepłe brzmienia ze Szwajcarii

Kontynuujemy szwajcarski serial muzyczny. Tym razem zapraszamy na spotkanie z YOKKO, kolejnym zespołem z kraju Helwetów, którego muzyka z pewnością wywoła wiele pozytywnych emocji. Jeśli kochacie U2, uwielbiacie Kensington to zespół dla was.

YOKKO to propozycja od Yannika Schulera managera i gitarzysty grupy Pablopolar. Kiedy rozmawialiśmy wieczorem za pomocą mediów społecznościowych zasugerował, że skoro podoba mi się Rival Kings powinienem sprawdzić właśnie YOKKO. Kawałkiem, który został przez niego wybrany na pierwszy ogień był River, jeden z przebojowych singli, promujących ich najnowszy album To the Fighters. To the Boxers.

https://www.youtube.com/watch?v=xd5BnAqp3gI

Adrian Erni, Philipp Treyer, Mats Tröhler, Domenic Schüpbach, Daniel Fanslau zadebiutowali w 2012 mini albumem Y, z którego pochodził Calling All Gods

https://www.youtube.com/watch?v=xdAdXrQG1zA

Rok póżniej w sierpniu ukazał się album Seven Seas. Pełen porywających, przestrzennych gitarowych riffów, chóralnych refrenów i pozytywnej energii, chwilami przypominającej wczesne nagrania U2. Piosenki znalazły uznanie wśród rosnącej rzeszy fanów.

Efektem było przyznanie grupie nagrody w kategorii Best Talent podczas rozdania nagród Swiss Music Awards w 2014 i seria koncertów podczas letnich festiwali, wizyty w Holandii i Niemczech. Muzycy doskonalili swój warsztat i znów ich starania zostały dostrzeżone, czego wynikiem była nominacja do kolejnej nagrody SMA, tym razem w kategorii Best Live Act.

Pracując nad nową płytą YOKKO zapragnęli aby ich brzmienie, które sami określają jako Atlantic Wave, stało się bardziej wyraziste i pełniejsze. Postanowili nagrać swoje utwory w Berlińskim studio Vox Ton, w którym znajduje się ten sam, analogowy stół NEVE, na którym Queen nagrywali A Night At The Opera, Rockfield Studio.

To the Fighters. To the Boxers. ukazał się w marcu ubiegłego roku. Na albumie znalazło się jedenaście premierowych piosenek, z których każda niesie przebojową moc. Raz nagrania wybuchają gitarowymi, przestrzennymi refrenami River, Bloodline czy Talk.

https://www.youtube.com/watch?v=Js_e2DpFyg8

Czasem głos Adriana Erni brzmi delikatniej, a nas otaczają pełne magicznej zadumy dźwięki Disclaimer, Boxer czy Circle.

Warto odkryć na europejskiej przebojowej mapie ten szwajcarski, muzyczny przystanek pod szyldem YOKKO. Otrzymacie dzięki krążkowi To the Fighters. To the Boxers. porcję dojrzałych, przesyconych ciepłym, analogowym brzmieniem pięknych piosenek. Na tej płycie nie ma miejsca na wypełniacze, każdy utwór nadaje się do radiowej promocji. Każdy kawałek może stać się potencjalnym koncertowym hitem. Każdy jest małą muzyczną przygodą.

Jeśli do tego uda Wam się posłuchać debiutanckiego krążka, to odkryjecie muzyczną drogę, jaką przebyła grupa. Od wesołych młodzieńczych piosenek, do wciągających i genialnie przemyślanych nagrań. YOKKO z pewnością zasługuje na to, aby ich muzyka szybko wydostała się z ich rodzimego kraju i dawała radość, emocje nam wszystkim.

1 Bloodline
2 Talk
3 Boxer
4 Fever
5 Disclaimer
6 Stranger
7 Silence
8 Closer
9 River
10 Providence
11 Circle