Nowe szczegóły i zdjęcia serialowego Daredevila!

Daredevil powraca! W drugim sezonie pojawią się również nowi bohaterowie: Elektra oraz Punisher. Sprawdźcie dzisiejsze zdjęcia serialu oraz najnowsze szczegóły…

(Tekst może zawierać śladowe spoilery)

Jak donosi Entertainment Weekly tempo w najnowszym sezonie będzie znacznie szybsze. Do tego znajdzie się więcej romansu oraz skomplikowany moralnie wątek, który wprowadzi nowego super-antybohatera, Punishera (Jon Bernthal)!

Pierwszy sezon był wolniejszy, skupiał się na przedstawieniu bohaterów, powoli wprowadzał postać Kingpina (który prawdopodobnie nie pojawi się w tym sezonie), a sam kostium Daredevila mogliśmy zobaczyć dopiero pod koniec serii. Nowi showrunnerzy, Doug Petrie i Marco Ramirez przyśpieszą jednak tempo serialu. Sezon rozpocznie się on od sceny akcji, która bardzo szybko przedstawi Punishera.

Frank Castle jest byłym żołnierzem Marines ze straszną przeszłością. Punisher podobnie jak Daredevil, wyznaczył sobie za cel oczyszczenie ulic ze wszelkiego zła. Z tą różnicą, że używa pistoletów i z wielką łatwością zabija każdego napotkanego przestępce.

Widzowie, ogladajac serial, będą skandowac temu facetowi z pistoletem, ale też zmusimy ludzi – tak jak zmuszamy Matta – żeby nie byli pewni siebie. Wymierzanie sprawiedliwości w Ameryce w 2015 roku jest zdradliwe i niebezpieczne. Nie uciekliśmy od bogatej, skomplikowanej rzeczywistości jaką jest teraźniejszość. Jeśli masz spluwę i nie jesteś policjantem, będziesz podburzać silne emocje. Wkładamy kij w mrowisko i zdajemy sobie sprawę z czasów, w których żyjemy. Chcemy zmusić ludzi do myślenia.” – mówi Petrie.

Mark Ramirez dodaje, że zespół dyskutował na temat najbardziej znanego malkontenta z Taxi Driver, Tavis’a Bickle, kiedy kształtowali swoją wersje bohatera.

Ma inny kod moralny. Matt to pobożny katolik, a rzadko widzi się w telewizji takie osoby. Frank natomiast stosuje się do kodeksu Hammurabiego. To jak wpuszczanie wielkiego, białego rekina do wody.”

O swojej roli Punishera wypowiadał się Bernthal. Miał wielki nacisk by dobrze odegrać swoją postać.

Ludzie podchodzili do mnie na ulicach Nowego Jorku i mówili „Nie zniszcz tego”. Ta postać rozbrzmiewa w uszach Policji i żołnierzy. Przyniósł wojnę do domu w najgorszy możliwy sposób. Najlepszą rzeczą o nim jest to, że jeśli cię obrazi, ma to gdzieś.

W drugim sezone Daredevila znajdzie się również więcej seksu. Kiedy pierwsza seria była bardziej niewinna, w drugiej stanie się bardziej gorąco. Gdy Matt zbliży się do Karen i kiedy powróci jego była dziewczyna z Collegu. Oczywiście chodzi o Elektrę (Élodie Yung), która będzie kolejnym antybohaterem. Elektra ma się znacznie różnić od poprzedniej, z filmu Daredevil z 2003 roku, odgrywanej przez Jennifer Garner.

Matt to głęboko moralnie skomplikowany facet, a ona najlepszą-najgorszą dziewczyną jaką możesz mieć. Robi wszystko źle i jest atrakcyjna. Jest jego dziką stroną. Matt zawsze powstrzymuje swoją dziką stronę. Elektra ją uwalnia. Jest jednocześnie odtrącany i przyciągany do tego.” – mówi Petrie.

Jednak serial będzie mniej mroczny od pierwszego sezonu.

Wciąż będzie mroczny, ale dodaliśmy więcej warstw” – mówi Petrie.

Premiera drugiego sezonu nastąpi w 2016 roku.