K-NEWS #1 – GHOST IN THE SHELL, ZWIASTUNY, SERIALE, ZAPOWIEDZI KOMIKSOWE

Witam was po długiej przerwie i w pierwszej odsłonie K-NEWS! Przedstawiać tu będę najciekawsze nowości ze świata komiksu, oraz wszystkiego co z nim związane. Myślę, że seria będzie ukazywała się co tydzień, lecz jej częstotliwość zależy od ilości ciekawych newsów. Jeśli uważacie, że nie napisałem o czymś ważnym to napiszcie w komentarzach a na pewno uzupełnię post o nowe informacje. Wstęp mamy już za sobą, więc jedziemy!

Zwiastuny filmów „Avengers: Age of Ultron” i „Ant-Man”!

Wczoraj opublikowany został drugi zwiastun nowego filmu grupy „Avengers”
Kiedy Tony Stark tworzy robota zwanego Ultron w celu utrzymania pokoju na świecie sprawy wymykają się spod kontroli. Uznaje on ludzi za wrogów i wyznacza sobie za cel wyeliminowania ich z powierzchni Ziemi.  Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Hawkeye i Czarna Wdowa ze wsparciem Marii Hill, oraz Nicka Fury muszą powstrzymać Ultrona przed wprowadzeniem jego planów.
 Polska premiera filmu planowana jest na 7 maja 2015 roku.

Kilka dni temu mieliśmy okazje obejrzeć pierwszy trailer „Ant-Man”

 Złodziej Scott Lang, obdarzony umiejętnościami komunikowania się z mrówkami, oraz zmniejszania się do ich rozmiarów musi pomóc swojemu mentorowi Hankowi Pymowi w zaplanowaniu i przeprowadzeniu skoku, od którego zależą losy świata.
 Twórcami komiksu o Człowieku Mrówce są Stan Lee, Larry Lieber i Jack Kirby. Zadebiutował w 27 zeszycie „Tales to Astonish”, w styczniu 1962.
 
Nowe sezony „Flash” i „Arrow”, oraz coroczne crossovery.
 
 

Podczas Television Critics Association Press Stacja CW ogłosiła tytuły ośmiu nowych zamówionych seriali oraz kontynuacji. Wśród nich jest drugi sezon Flasha i czwarty serialu Arrow. Warto również wspomnieć, że bohaterowie obu serii będą się spotykać przynajmniej raz w roku. Crossovery będą odbywały się na przełomie jesieni i zimy.

Scarlett Johansson w aktorskiej wersji „Ghost in the Shell”, Nowe pełnometrażowe animeW 2008 roku DreamWorks razem ze Stevenem Spielbergiem wykupili prawa do aktorskiej ekranizacji mangi „Ghost in the Shell”.  Kilka dni dni temu dowiedzieliśmy się, że rolę głównej bohaterki, Motoko Kusanagi obejmie Scartlett Johansson. Wcześniej zainteresowana filmem była Margot Robbie, ostatecznie przyjęła rolę Harley Quinn w „Suicide Squad” zapowiedzianym na rok 2016. Film wyreżyseruje Rupert Sanders (Królewna Śnieżka i Łowca).

Niedawno w sieci pojawił się teaser zapowiadający nowy animowany film z serii „GitS”. Premiera planowana jest na lato 2015. Za scenariusz odpowiedzialny jest Tow Ubukata, a za reżyserie Kazuya Nomura.

Zapowiedzi komiksowe w Polsce.

Dzisiaj premierę ma 56 tom „WKKM pt. „Doktor Strange: Przysięga”, może to zainteresować osoby wyczekujące na film zapowiedziany na 2016 rok.

19 stycznia zostanie wydany drugi  tom „Parker”, oraz pierwszy tom „Black Science” dzięki wydawnictwu Taurus Media.

 26 stycznia Egmont Polska wyda „All Star Western Tom 2: Wojna Lordów i Sów”, „Dni są po prostu za krótkie – Tom 8”, oraz „Fantasy Komiks – Tom 24.

Z pozycji mangowych będziemy mieli możliwość przeczytania m.in. „Kobato – Tom 6”, „No. 6 – Tom 2”, oraz „One Piece” – Tom 31.