Jake Bugg

Jake Bugg wpadnijcie na koncert

Ma na swoim koncie dwie płyty. Ma zaledwie 22 lata. Ma więcej sukcesów niż niejeden trzydziestolatek. Właśnie wydał trzeci album „On My One”. 13 sierpnia wystąpi w warszawskim Palladium.

onmyone albumJake Bugg wokalista, gitarzysta, songwriter. Porównywany do Boba Dylana, Dona McLeana czy Donovana umiejętnie przenosi retro – klimaty w dzisiejsze czasy. Młody chłopak ze starą duszą, jak często mówi się o nim i bagażem doświadczeń, o których śpiewa w swoich piosenkach.

Ma na swoim koncie dwa albumy, wydany w 2012 debiutancki Jake Bugg i rok później Shangri La. Najnowszy krążek – On My One – jest jego całkowicie autorskim dziełem, być może to efekt krytyki ze strony Noela Gallaghera, a może wynik dojrzałości artystycznej.

Na nowej płycie odnajdziecie różne oblicza, tego młodego artysty, zanurzając się w energetycznym Gimme The Love, epickim Love, Hope And Misery czy pulsującym hip hopem Ain No Rhyme. Jake umiejętnie łączy nostalgię i elementy retro, z nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Można powiedzieć, że potrafi połączyć pokolenia. Zresztą sprawdźcie sami i przetestujcie jego talent na żywo, już w sierpniu w warszawskim Palladium.