Gry, na które czekamy – wrzesień 2016

Po sierpniowych umiarkowanych zachwytach nad Deus Ex: Mankind Divided i katastrofalnym przyjęciu No Man’s Sky, przyszedł czas na wrzesień. Zapowiada się całkiem… sportowo?

The Tomorrow Children (PS4)

The Tomorrow Children

W ostatnich latach doświadczyliśmy wysypu gier inspirowanych Minecraftem. Większość z tych pozycji nie wprowadzała nic ciekawego. Z pomocą zdaje się przyjść The Tomorrow Children, którego akcja dzieje się w przyszłości w świecie zniszczonym przez sowiecki eksperyment. Sowieci chcieli spowodować, by wszyscy ludzie mieli połączony ze sobą umysł. Po jakimś czasie okazuje się, że doświadczenie przeżyła tylko garstka ludzi. Aby odbudować świat stworzone zostały klony. My wcielimy się w jednego z klonów, którego największym zadaniem będzie tworzenie swojego miasta w zepsutym środowisku. Żeby to zrobić, będziemy musieli szukać DNA zmarłych w wyniku radzieckich prób ludzi. Staną się oni naszymi mieszkańcami i będą nam pomagać w budowie miejsce do życia. Brzmi ciekawie?

Premiera: 6.09.2016 

 

 

 PES 2017 (PC, PS4, PS3, XONE, X360)

PES 2017

Dla niektórych PES to „co roku to samo”, a dla innych jedna z najważniejszych premier tego roku. Muszę przyznać, że mnie, nie jako gracza tej serii, a obserwatora, razi to, że Pro Evolution Soccer nie ma większości licencji. Oczywiście – fajnie pograć w Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Superpuchar Europy, ale czy to nie za mało? Bardzo za to interesuje mnie zupełna nowość serii. Dzięki nowemu trybowi, będziemy mogli na swoich kanapach grać w Ligę PES, czyli po prostu brać udział w e-sportowych turniejach.

Premiera: 15.09.2016

 

 

 

ReCore (XONE, Win10)

recoreReCore to pierwszy „tytuł ekskluzywny” Microsoftu wychodzący na Xboxa One i na Windows 10! I muszę powiedzieć, że nie mogę się doczekać, by w to zagrać. Fabuła gry przedstawia przerażającą przyszłość, w której główna bohaterka, Joule Adams, jest jedną z ostatnich przedstawicielek rasy ludzkiej. By odbudować swój świat zostaje wysłana na planetę Far Eden, na której próbuje stworzyć nowy dom dla ludzi. Niestety, planetę oblegają wrogo nastawione do protagonistki roboty. Na szczęście nie wszystkie machiny nienawidzą kobiety – robot Mack wydaje się ją nawet całkiem lubić. Oboje będą próbowali przywrócić porządek na planecie, by doprowadzić do realizacji misji Adams. Gra wydaje się genialnie nawiązywać do starszych platformówek. Nie mogę się na nią doczekać, choć przez brzydko wyglądające animacje zbiera sporo złych opinii. Mam nadzieję, że pomimo tego ReCore wyjdzie świetnie!

Premiera: 16.09.2016

 

NBA 2K17 (PC, PS4, PS3, XONE, X360)

NBA2K17Zapewne NBA 2K nie jest tak bardzo popularną serią w Polsce jak FIFA czy PES, jednak trzeba przyznać, że ma ona jakąś rzeszę fanów. W porównaniu do poprzedniej odsłony, w 2K17 zmienia się naprawdę bardzo niewiele. Nie wiem czy te obie gry na tyle się różnią, że zachęcą do kupienia 2K17 kogoś innego niż wielkiego fana elektronicznej koszykówki.

Premiera: 20.09.2016

 

 

 

 

 

Forza Horizon 3 (XONE, Win10)

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3 będzie moją pierwszą Forzą, bo wychodzi nie tylko na konsole Microsoftu, ale też na Windows 10! W tej odsłonie naszym zadaniem, poza wzięciem udziału w motoryzacyjnym festiwalu, będziemy również jego organizatorami! Ciekawie również zapowiada się międzyplatformowy multiplayer, umożliwiający wspólną rozgrywkę użytkownikom Xboxa i Windows 10. Liczę na tę grę!

Premiera: 27.09.2016

 

 

 

 

FIFA 17 (PC, PS3, PS4, X360, XONE)

FIFA 17Mam ogromne oczekiwania wobec nowej części FIFY. Wreszcie EA zaczyna coś robić również dla tych, którzy pokochali tę serię nie tylko ze względu na Ultimate Team, a ze względu na tryby kariery. W „siedemnastce” będziemy mieli możliwość poznać historię Alexa Huntera. Poza tym, jak co roku, liczne pokazówki z gry mówią nam, jak dużo zmieniło się w samym gameplay’u gry. Okazję na przetestowanie rozgrywki będziemy mieli 12 września, bo wtedy ukaże się wersja demonstracyjna. Zainteresowani?

Premiera: 29.09.2016

 

 

Inne ciekawe gry z premierą we wrześniu:

The Witness (XONE) – 13.09.2016

Bioshock: The Collection (PC, PS4, XONE) – 16.09.2016

Kozacy 3 (PC) – 29.09.2016

XCOM 2 (PS4, XONE) – 30.09.2016