Gry, na które czekamy – październik 2016

Październik to miesiąc, który może bardzo nadszarpnąć Wasz budżet. Będzie w co grać!

Mafia III (PC, PS4, XONE)

mafia-iii

W trzeciej odsłonie serii Mafia pozwiedzamy roztrzęsione i pełne nienawiści rasowej fikcyjne Nowe Bordeaux, tuż po śmierci Martina Luthera Kinga. Poznamy losy Lincolna Claya, czarnoskórego weterana wojny w Wietnamie, próbującego odnaleźć się w nowym świecie.  Głównym czynnikiem napędowym fabuły będzie popularny motyw zemsty. Protagonista postara się dopaść gang, który zamordował członków jego mafii. Nowa gra 2K Cech będzie bardzo różniła się względem swojej poprzedniczki. Twórcy bardziej skupili się na stworzeniu tętniącego życiem miasta, przypominające świat z gier Grand Theft Auto. Czy ucierpi na tym cecha rozpoznawcza serii, czyli fabuła? Przekonamy się za niedługo.

Premiera: 7.10.2016

 

Dragon Quest: Builders (PS4, PSV)

dragon-quest-builders

Mój absolutny must-have. Chociaż, że nie jestem wielkim fanem japońskich gier, to muszę przyznać, że Dragon Quest: Builders zapowiada się niezwykle ciekawie. W świecie zniszczonym przez wojnę między potworami a ludźmi pojawia się nasz bohater, mający niesamowite umiejętności budownicze. Będziemy pomagać ludziom odbudować zniszczone przez wojnę miasta. Potwory jednak szybko się o tym dowiedzą i zaczną atakować nasze budowle. Będziemy musieli pomóc w walce przeciwko siłom zła. Moja Vita już czeka 😉

Premiera: 11.10.2016

 

 

Battlefield 1 (PC, PS4, XONE)

battlefield-1

O wrażeniach z bety Battlefield 1 pisałem już tutaj. Zachęcam Was gorąco do przeczytania tego tekstu, bo czuję, że trochę wyczerpałem już temat odnośnie multiplayera. Co jednak z trybem dla jednego gracza? Ostatnimi dniami światło dzienne ujrzał trailer prezentujący właśnie singleplayer i wygląda całkiem przyzwoicie. DICE nie zdecydowało się na stworzenie kolejnego FPS-a opowiadającego o wojennych herosach, tylko o ludziach, którzy zostali zmuszeni uczestniczyć w konflikcie zbrojnym. Czy osoba nielubująca się w grach dla wielu graczy znajdzie tu coś dla siebie lepszego niż w poprzednich BF-ach?

Premiera: 21.10.2016

 

 

Civilization VI (PC)

civilization-vi

Czy dużo nowych mechanik, nowy silnik graficzny i uczenie się na błędach piątej odsłony serii i Beyond Earth przyciągnie do siebie stałych jak i nowych graczy? Większość ludzi, którzy mieli okazję zagrać w „szóstkę” przed premierą mówią, że Civilization VI prezentuje się naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że będzie to Cywilizacja, w którą można będzie grać bez dodatków i nie będzie się czuło, że coś zostało z „podstawki” wycięte. Na pewno odpycha cena – 200 złotych za wersję pudełkową.

Premiera: 21.10.2016

 

 

 

World of Final Fantasy (PS4, PSV)

world-of-final-fantasy

Nie wiem co dzieje się w tym miesiącu, ale premierę będzie miała jeszcze druga ciekawa gra wydana na PS Vita – World of Final Fantasy. Czy jesteście gotowi na Final Fantasy w wydaniu dla dzieci? Nie jestem pewien, czy ja jestem. Akcja gry dzieje się w świecie Grimoire, dzielącym się na dwa wymiary – w jednym postaci wyglądają tak jak zwykle w tytułach z tej serii, a w drugim przedstawiane są w cukierkowej formie chibi. W obu wymiarach bohaterowie nie różnią się tylko wyglądem, ale też umiejętnościami. Ktoś zainteresowany? 😀

Premiera: 25.10.2016

 

 

Titanfall 2 (PC, PS4, XONE)

titanfall-2Oryginalny Titanfall miał jedną największą wadę – brak trybu dla jednego gracza. „Dwójka” już to naprawia, jednak wszystkie zwiastuny i filmy z rozgrywki przypominają mi najnowsze części Call of Duty. Nie czuję, że Titanfall 2 to coś nowego, bo mieliśmy już okazję grać w podobne gry wiele razy na przestrzeni ostatnich lat. Nie wiem, czy wydawcy i twórcom udało się mnie na tę grę nakręcić.

Premiera: 28.10.2016

 

 

 

 

Inne ciekawe gry z premierą w październiku:

Warhammer: End Times – Vermintide (PS4, XONE) – 4.09.2016

Gears of War 4 (PC, XONE) – 11.10.2016

Duke Nukem 3D: 20th Anniversardy World Tour (PC, PS4, XONE) – 11.10.2016

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration (PS4) – 11.10.2016

WWE 2K17 (PS3, PS4, X360, XONE) – 11.10.2016

Batman: Arkham VR (PSVR) – 11.10.2016

LEGO Harry Potter Collection (PS4) – 21.10.2016