Gry, na które czekamy – grudzień 2016

Jakimi grami interesować się w grudniu, czyli świąteczne premiery!

Steep (PC, PS4, XONE)

steep

Ubisoft przygotowało nam symulator zimowych sportów ekstremalnych, który może kojarzyć się z dobrze przyjętą serią gier SSX. W dużym, otwartym świecie Alp i Alaski będziemy mogli zjeżdżać na snowboardzie czy nartach i latać na paralotni lub szybować korzystając z wingsuita. Developerzy postawili na funkcję sieciowe, które w Steep mają być bardzo ważnym elementem. Ostatnio dostępna była otwarta beta. Graliście? Czekacie?

Premiera: 2.12.2016

 

 

 

 

Super Mario Maker (3DS)

super-mario-maker-cover-okladka

Super Mario Maker to port z Wii U na 3DS. Chcecie pobawić się w tworzenie własnych leveli do Super Mario albo pograć w poziomy skonstruowane przez fanów? Wydaje się, że ta pozycja o najpopularniejszym hydrauliku gier wideo to idealna gra na konsolę przenośną.

Premiera: 2.12.2016

 

 

The Last Guardian (PS4)

the-last-guardian-cover-okladka

W 2009 roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o The Last Guardian. Teraz po siedmiu latach od zapowiedzi, wreszcie będziemy mogli wsadzić dysk z grą na swojego Plejaka. Zagrywaliście się na PlayStation 2 w Ico albo Shadow of the Colossus? Tytuł, który zostanie wkrótce wydany na PS4 to kolejna produkcja studia Team Ico, odpowiedzialnego za wcześniej wymienione gry. Czy gigantyczne oczekiwania nie zrobią z gry drugiego Duke’a Nukema Forever? Bądźmy dobrej myśli.

Premiera: 7.12.2016

 

 

 

The Walking Dead: A New Frontier (PC, PS3, PS4, X360, XONE)

walkingdeadanewfrontier

The Walking Dead z 2012 roku był dla mnie jedną z ważniejszych gier w jakie miałem przyjemność grać. Przedstawił poruszającą historię, która uświadomiła mi, że historie o apokalipsie zombie wcale nie muszą być komercyjną papką bez większej głębi. Drugi sezon również trzymał wysoki poziom i grał na moich emocjach, chociaż coraz bardziej doskwierał mi fakt, że dokonywane decyzje nie miały najmniejszego znaczenia. Byłem ciekaw jak twórcy zachowają się po poprzedniej części z wieloma zakończeniami i niestety trochę się zawiodłem. Liczyłem, że historia zostanie kontynuowana od momentu, na którym skończyliśmy, aczkolwiek zdecydowano się na czteroletni time-skip. Szkoda, że najprawdopodobniej nie ujrzę skutków mojego ostatniego wyboru, choć z drugiej strony ta opowieść jest już zamknięta.

W The Walking Dead: A New Frontier będziemy się wcielać nie tylko w Clementine, ale w zupełnie nowego bohatera, Javiera. Poza odświeżeniem postaci wydaje się, że postanowiono to zrobić również z silnikiem gry. Przynajmniej tak wskazywała pierwsza zajawka, a grom Telltale Games naprawdę, to by się przydało. Tak czy inaczej jestem pozytywnie nastawiony na trzeci sezon i nie mogę się doczekać, by zagrać w pierwszy odcinek! (k-pax) (OPIS Z LISTOPADA)

Premiera: 20.12.2016