5 moich ulubionych gier 2016 roku

Rok 2016 nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Developerzy gier wideo dostarczyli nam w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wiele niezwykłych tytułów. Jakie najbardziej skradły mi serce? Sprawdźcie!

SUPERHOT (PC)

Małe, łódzkie studio SUPERHOT Team wydało wyjątkowego FPSa, w którym, (znacie już pewnie ten slogan do bólu) czas płynie tylko wtedy, kiedy ty się ruszasz. Niezwykły gameplay i prześliczna grafika sprawiły, że SUPERHOT to absolutnie produkcja warta ogrania. Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani do zakupu, to polecam Wam sprawdzić darmowy prototyp gry z 2014 roku, dostępny tutaj.

NASZA RECENZJA

SUPERHOT na PC:

Titanfall 2 (PC, PS4, XONE)

Po pierwszym Titanfall, wydanym tylko na sprzęty od Microsoftu, nie posiadającej kampanii dla jednego gracza, nie mogłem spodziewać się, że sequel aż tak mnie „kupi”. Tytuł Respawn Entertainment nie może niestety pochwalić się komercyjnym sukcesem, bo został wydany między premierami Battlefielda 1, a Call of Duty: Infinite Warfare, ale jakościowo przewyższa te strzelanki.

Titanfall 2 zaskoczył mnie przemyślanym, wciągającym singleplayerem i genialnym multiplayerem. Na początku 2016 roku nigdy nie powiedziałbym, że ta produkcja aż tak mi się spodoba.

NASZA RECENZJA

Titanfall 2 na PC:

Titanfall 2 na PS4:

Titanfall 2 na XONE:

Dishonored 2 (PC, PS4, XONE)

Wow. Dosłownie kilka godzin temu zakończyłem po raz pierwszy Dishonored 2 i mogę stwierdzić, że to sequel prawie idealny. Świetnie rozwija pomysły z „jedynki”, dodaje możliwość wyboru głównego bohatera naszej przygody i oddaje graczowi jeszcze więcej swobody.

Za niedługo postaram się wypuścić tekst, podsumowujący to, co najlepsze w nowej grze Arkane Studios, bo trochę tego jest. Obawiałem się, że Dishonored 2 nie pobije swojego poprzednika, aczkolwiek chyba to się stało.

Niestety, nie mogę zapomnieć o słabej optymalizacji gry na komputery osobiste. Przez te niedogodności techniczne przez długi czas nie byłem w stanie komfortowo grać. Tak czy tak, nie mógłbym nie umieścić tego tytułu na tej liście. Dishonored 2 jest po prostu za dobre.

WIĘCEJ O OPTYMALIZACJI GIER NA PC

Dishonored 2 na PC:

Dishonored 2 na PS4:

Dishonored 2 na XONE:

Ratchet & Clank (PS4)

Trudno właściwie powiedzieć czym jest ten tytuł – w dużym uproszczeniu jest to remake oryginalnego Ratcheta z 2002 roku, bazujący na kinowej animacji, bazującej na oryginale. Trochę to pogmatwane. W każdym razie wyszło to fenomenalnie.

Studio Insomniac Games, inspirując się 14-letnim oryginałem, stworzyli zupełnie od podstaw nową, prześliczną platformówkę. Gameplay przypomina ten z pierwszej odsłony Ratchet & Clank, za to fabuła została zmieniona, tak by pasowała do filmu z 2016.

Uważam, że w branży gier wideo zdecydowanie brakuje dobrych gier dla najmłodszych. Najnowsza historia o przedstawicielu rasy Lombax i jego przyjacielu robocie to rekompensuje.

Pokusiłbym się też o stwierdzenie, że Ratchet & Clank to obecnie najładniejsza gra na konsolę PlayStation 4, ale trzeba pamiętać o jeszcze jednym tytule ekskluzywnym…

Ratchet & Clank na PS4:

Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4)

Jeśli ktoś potrafi zakończyć w niesamowity sposób niesamowitą przygodę, to jest to właśnie Naughty Dogs – developer ten z każdą kolejną grą udowadnia, że jest coraz lepszy.

Uncharted 4 to dla mnie najlepsza gra w roku 2016, najlepsza gra wydana kiedykolwiek na konsoli PS4 i najlepsza odsłona serii.

Dopracowany gameplay, fabuła, która dokładnie wie kiedy ma przyspieszyć, a kiedy zwolnić, dający się lubić bohaterowie i grafika robiąca gigantyczne wrażenie. Dosłownie nie wiem, jak ludzie w Naughty Dogs to robią, że potrafią z tej konsoli wycisnąć wszystkie soki i stworzyć coś tak pięknego.

Po ujrzeniu napisów końcowych w Thief’s End pomyślałem – czyli jednak warto było kupićPlayStation 4.

NASZA RECENZJA

Uncharted 4: Kres Złodzieja na PS4:

2016 był genialnym rokiem dla graczy. 2017 zapowiada się jeszcze lepszym! Jakie gry były dla Was najlepsze w mijającym już roku? Piszcie w komentarzach 😉