Gorillaz coraz bliżej! Poznaj nowe informacje o piątym krążku

Wrzesień oraz obecny miesiąc okazały się ważnym momentem dla fanów wirtualnego zespołu Gorillaz. Wytrwałość słuchaczy została wystawiona na próbę. Publikowane są nowe materiały, choć nie zaprezentowano jeszcze żadnego singla. Zebraliśmy ostatnie rewelacje w jedno miejsce, więc zachęcamy do przeczytania.


gorillaznewWszystko zaczęło się 20 września, kiedy Gorillaz powrócił na portale społecznościowe i zadebiutował na Instagramie. Pierwszym znakiem, że coś zaczyna się dziać, była aktualizacja zdjęcia profilowego. Komentarze od tego momentu, do obecnej chwili są zapełniane wieloma memami obrazującymi emocje fanów. Na wszystkich portalach zespół codziennie wstawiał posty przedstawiającą ich historię od założenia. Odświeżona została również oficjalna strona Gorillaz.com. Nie jest ona już tak bogata w treści jak poprzednia. Na przywitanie widnieje formularz do zapisania się do newslettera oraz link do nieaktywnego jeszcze sklepu. W tle wyświetla się teledysk On Melancholy Hill, jednak po prawej stronie mamy możliwość zmiany klipu. Po trzech dniach publikowania wpisów, nastąpiła przerwa, aż do 3 października. Tego dnia zaprezentowano coś zupełnie nowego!

Historia Noodle

noodleNa Instagramie za pomocą animowanym obrazków zaczęto przedstawiać historię członków zespołu po wydarzeniach z czwartego krążka – Plastic Beach. Na pierwszy ogień poszła gitarzystka Noodle.

Budząc się w dziwnej japońskiej wiosce rybackiej dowiedziała się, że nad jej zdrowiem czuwała poławiaczka pereł – Chiyoko. By się odwdzięczyć za jej dobroć, gitarzystka zaczęła pracować jako uczennica wybawicielki. Pewnego dnia Noodle otworzyła nieprawdopodobnych rozmiarów perłę, przypadkowo uwalniając w tym starożytnego demona – Mazuu. Ta piekielna postać potrafiła przybrać ludzką formę i kochała imprezować. Potwór musiał zostać zniszczony. By to zrobić, należało skrócić go o głowę. Noodle ruszyła więc w wieloletnią podróż po całej Japonii, by dokonać słusznego czynu. Ostatecznie odnalazła demona w Tokyo, gdzie wzniósł się na szczyt kryminalnego półświatka. Przebrana za gejsze, dostając się do jego głównej siedzimy odcięła mu głowę. Jego istnienie dobiegło końca. Uciekając przed ochroniarzami-sumo, schowała się do skrzynki wysłanej na adres zamieszkania Murdoca Niccalsa.

#TheBookofNoodle

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gorillaz (@gorillaz)

Historia Russela

book-of-russellRussel Hobbs o olbrzymich rozmiarach płynął w stronę Plastikowej Plaży z Noodle na swoich plecach. Odnalazł Murdoca, lecz ich spotkanie zostało szybko przerwane wraz z atakiem piratów. Perkusista ukrył Noodle w swojej gigantycznej buzi i odpłynął. Przy wybrzeżach Japonii został pomylony z wielorybem, czego wynikiem było trafienie go harpunem. Udało mu się wydostać, jednak Noodle zniknęła. Ranny i bredzący zmagał się z oceanem nucąc balladę All By Myself, aż stracił przytomność.

Znalazł się na ciepłych wodach Morza Żółtego dopływając na plażę Korei Północnej. Russel został przewieziony do Pjongjang, gdzie wystawiono go na pokaz jako współczesnego Guliwera. Wspaniały przywódca zadeklarował, że to on schwytał Pulgasari – północnokoreańską wersję Godzilli. Russel Hobbs został największą atrakcją dla mieszkańców całego kraju, a koszulki z nadrukiem „I survived Pulgasari” stały się najszybciej sprzedającym przedmiotem. Albo mógłby się stać, gdyby tylko pozwolono ludziom sprzedawać coś innego, niż nawóz i czołgi. W pewnym momencie skromne ilości pożywienia spowodowały, że Russel skurczył się do swoich pierwotnych rozmiarów. Wspaniały przywódca ogłosił, że osobiście pokonał Pulgasari, a Russel został wypuszczony i odesłany do Anglii. Wędrował po ulicach Londynu, aż muzyk i współpracownik GorillazJeff Wootton – pozwolił mu walnąć się na swoim futonie. Kilka dni później telefon Jeffa zadzwonił. To był Murdoc. Bez zwłoki przeniósł się do nowego domu Murdoca. Zespół wracał do siebie.

#TheBookofRussel

Film zamieszczony przez użytkownika Gorillaz (@gorillaz)

Noodle jako globalny ambasador Jaguar Racing?

Krótki film wyreżyserowany przez Jamiego Hawletta ogłasza, że członkini wirtualnego zespołu Gorillaz, została globalną ambasadorką Jaguar Racing. Materiał ma celu zachęcić nowe pokolenie do zainteresowania się nauką, technologią oraz inżynierią. Brytyjski Jaguar Racing weźmie udział w trzecim sezonie Formuły E, który rozpocznie się 9 października w Hongkongu.

Prace nad nowym albumem zostaną zakończone za dwa tygodnie!

damon

Użytkownik Reddita, który spotkał Damona Albarna, oznajmił, że album nie jest jeszcze skończony, ale jest bliski końca. Podobno zostały jeszcze tylko dwa tygodnie nagrywania!

Wywiad z Russelem Hobbsem

russel

Portal PUSS PUSS Magazine przeprowadził wywiad z perkusistą GorillazRusselem Hobbsem. Rozmowę można przeczytać tutaj.