gog ceny gier steam

Złotówki na Steamie i ich wpływ na ceny GOG-a

Dzisiaj na Steama weszły polskie złotówki. W związku z tym, że ich przelicznik jest dla nas bardzo korzystny, niektóre gry figurują tam taniej niż w innych sklepach sieciowych. Jak na to reaguje GOG?

GOG ceny gier Steam

Czym jest GOG?

Pod koniec października serwis GOG zadebiutował w Polsce. Informacja ta może o tyle dziwić, że został on założony w 2008 roku przez polską firmę CDP Investment. Po latach w końcu cyfrowy sklep, który oferuje gry bez zabezpieczeń DRM, wkroczył na nasz rynek.

Poza sprzedażą produkcji bez DRM-ów (brak potrzeby bycia podłączonym do internetu), GOG charakteryzuje się jeszcze kilkoma innymi ważnymi aspektami.

Po pierwsze, zapis w chmurze działa tam nawet dla najstarszych gier.

Po drugie, rollback. Jeśli z jakiegoś powodu graczowi nie odpowiada najnowsza aktualizacja danego tytułu, może bez problemu cofnąć się do poprzedniej wersji gry.

Polskie ceny na Steamie vs. na GOG-u

Dzisiaj Steam wprowadził polskie złotówki, które trochę przeszkodziły GOG-owi w gwarantowaniu niskich cen.

Przedstawiając sprawę jasno – dzięki przewalutowaniu Steama niektóre gry są tańsze tam, a niektóre tańsze na GOG-u. Dla przykładu, Divinity: Original Sin 2 na platformie Gabena kosztuje 161,99 złotych, a w polskim serwisie 192,19 złotych. Z drugiej strony cena takiego Dead Cells na Steamie wynosi 60,99 złotych, a na GOG-u – 44,99 złote.

Jak czytamy w poniższym oświadczeniu GOG-a, pracownicy serwisu będą starali się zrównywać swoje ceny z tymi steamowymi:

Startując z polską wersją GOG-a obiecaliśmy Wam, że na samym spolszczeniu serwisu się nie skończy. Naszym celem jest dodawanie kolejnych polskich gier oraz polskich lokalizacji do już dostępnych tytułów, zapewnienie najwyższej jakości pomocy technicznej w języku polskim, jak i dostosowanie cen do realiów naszego rynku.

 

We współpracy z naszymi partnerami, w ostatnim czasie udało nam się wprowadzić setki pozytywnych korekt cenowych, w tym m.in. zaoferować polskim graczom wybór klasycznych gier za 9,99 zł. W związku z wprowadzeniem polskiej waluty przez Steam, niektórzy wydawcy zdecydowali się jednak zmodyfikować swoje ceny na tej platformie. Mogą przez to wystąpić różnice w cenach na te same tytuły dostępne na obu platformach – dotyczy to zarówno sytuacji, w których część gier na GOG-u jest dostępna taniej, jak i przypadków cen wyższych.

 

Chcemy Was zapewnić, że monitorujemy sytuację i reagujemy w każdym przypadku, kiedy gra oferowana na GOG-u ma wyższą cenę niż na Steamie. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uzyskać zgodę naszych partnerów na obniżenie cen ich produktów.

O rozwoju sytuacji GOG będzie pisał tutaj.

Z innej beczki – sprawdźcie co EA zrobiło z swoim małym problemem…

Star Wars Battlefront 2 ceny bohaterów maleją! EA wysłuchało graczy?!

Na której platformie wolicie kupować gry? Przemawia do Was swoboda w kontekście DRM-ów GOG-a czy wolicie mieć wszystko w jednym miejscu, czyt. na Steamie? GOG ceny gier Steam