Ghost In The Shell zostanie wydany przez Paramount, zamiast Disneya

Amerykańska adaptacja mangi „Ghost In The Shell”, tworzona przez DreamWorks została zdjęta z harmonogramu Disneya. Na szczęście nie oznacza to śmierci produkcji, film zostanie wydany przez Paramount Pictures. Wcześniej ustalona data premiery wciąż jest aktualna, czyli 31 marca 2017 roku.

Ghost In The Shell” jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych komiksów na świecie (ukazało się również polskie wydanie, dzięki J.P.Fantastica). Manga autorstwa Masamune Shirow, z gatunku Sci-Fi i cyberpunku, doczekała się już wiele adaptacji animowanych, teraz przyszedł czas na kinową. W głównej roli, Motoko Kusonogi, obsadzona została Scarlett Johansson, a Pilou Asbæk wcieli się w Batou.

Fabuła filmu będzie opowiadać o kobiecym cyborgu (Scarlett Johansson), który jest liderem organizacji any-cyberterrostycznej, Ochrony Publicznej Sekcji 9 dla Hanka Robotics. Zadaniem zespołu jest powstrzymywanie najniebezpieczniejszych przestępców. Najgroźniejszym przeciwnikiem orgarnizacji będzie The Laughing Man, którego nic nie powstrzyma by zniszczyć rozwój cyber-technologii w Hanka Robotics.

Reżyserem filmu jest Rupert Sanders

Źródło: Deadline.com