Ghost in the Shell

Aktorski Ghost in The Shell na nowym klipie

Kilkusekundowy materiał pokazuje zaadaptowaną sekwencje walki z japońskiego pierwowzoru, którą fani Ghost in the Shell na pewno znają. Przypominamy również poprzednie teasery filmu.

Zobacz najnowszy klip oraz poprzednie zajawki

Obraz Ruperta Sandersa opiera się na jednym z najważniejszych komiksów, jakie powstały, czyli Ghost in The Shell autorstwa Masumanego Shirowa. Manga z 1989 roku oraz ekranizacja anime z 1995 roku wywarły niemały wpływ na innych twórców. Wystarczy porównać historię o Major Motoko Kusanagi z filmem Matrix, rodzeństwa Wachowskich, by dowiedzieć się, jak ważne jest to dzieło. W mojej opinii film zapowiada się naprawdę dobrze… Może w końcu amerykańskie adaptacje japońskich komiksów będą prezentowały się nieco lepiej, niż „ubóstwiany” przez wszystkich Dragonball: Ewolucja? 😉 Przypominamy, że w kolejce do dobrych ekranizacji stoi jeszcze netflixowski Death Note. O Akirze niestety ucichło, choć jeśli Ghost in the Shell odniesie sukces, to prace pewnie zostaną wznowione.

Poniżej znajdziecie materiał zawierający wszystkie opublikowane teasery

Porównanie sceny walki do anime z 1995 roku

Porównanie Ghost in The Shell do Matrixa

Fabuła filmu będzie opowiadać o kobiecym cyborgu (Scarlett Johansson), który jest liderem organizacji any-cyberterrostycznej, Ochrony Publicznej Sekcji 9 dla Hanka Robotics. Zadaniem zespołu jest powstrzymywanie najniebezpieczniejszych przestępców.

W obsadzie znajdują się m.in. Scarlett Johansson, Michael Wincott, Michael Pitt, Rila Fukushima, Pilou Asbæk, Juliette Binoche, Takeshi Kitano, Joseph Naufahu oraz Christopher Obi.

Premiera filmu nastąpi 31 marca 2017 roku.