George R.R. Martin znów gra z naszymi emocjami. Wichry zimy w 2017?

George R.R. Martin poinformował fana na blogu o tym, kiedy ma w planach wypuścić kolejną książkę sagi Pieśni lodu i ognia. Wichry zimy w 2017?

Wichry zimy w 2017

Martin, odpowiadając na komentarz fana na swoim blogu, napisał, że chce wydać Wichry zimy w bieżącym roku.

Jeszcze nie skończyłem pisać, ale zrobiłem progres,”, informuje autor. „ale nie taki duży, na jaki liczyłem rok temu, kiedy myślałem, że skończę. Myślę, że książka wyjdzie w tym roku. (Ale hej, to samo myślałem w tamtym roku).

Już w styczniu 2016 George R.R. Martin przepraszał czytelników za niewypuszczenie do produkcji nowej powieści przed premierą szóstego sezonu Gry o tron. Teraz nie wiadomo, czy pisarz zdąży przed siódmą serią.

Wierzcie mi, pisanie tych słów nie było niczym przyjemnym.”, tak Martin pisał w styczniu poprzedniego roku. „Jesteście rozczarowani i nie jesteście sami. Moi edytorzy i wydawcy są rozczarowani, HBO jest rozczarowane, moi agenci i zagraniczni wydawcy są rozczarowani… ale nikt nie mógłby być tak rozczarowany jak ja.

Uważam, że naciskanie na pisarza, by szybciej wydawał swoje książki jest głupim zachowaniem, bo autor powinien pisać z pasji, a nie dlatego, że ktoś go ciągle pogania. Zresztą przypominam, że Martin obwiniał HBO za opóźnienia przy książce. Choć z niecierpliwością czekam na Wichry zimy, to muszę się przyznać, że powoli zapominam fabuły innych tomów z serii Pieśni Lodu i Ognia. Tak dużo czasu już minęło…

A Wy dalej wyczekujecie Wichrów zimy czy przerzuciliście się już na serialową Grę o tron?