George R.R. Martin obwinia HBO za opóźnienia przy książce

George R.R. Martin wciąż nie ma do pokazania światu kolejnego tomu serii książek „Pieśń Lodu i Ognia”. Jednakże pisarz tym razem znalazł wymówkę. W wywiadzie na Santa Fe Independent Film Festival zwierzył się, dlaczego książka jeszcze nie wyszła.

 Okazuje się, że to przez popularność serialu Gra o tron – ekranizacji książek Martina, stworzonej przez HBO. Albowiem, autor cały czas musi podróżować po świecie i brać udział w różnych spotkaniach z fanami.

Ponieważ książki i serial są takie popularne, muszę cały czas odpowiadać na pytania dziennikarzy. Cały czas mam plany podróży„, mówi Martin. „To tak, jakbym nagle został zaproszony do Południowej Afryki albo do Dubaju. Kto by nie chciał polecieć do Dubaju?

Nasuwa się więc pytanie, dlaczego autor nie pisze podczas podróży.

Martin„Nie lubię pisać, kiedy podróżuję. Nie piszę w pokojach hotelowych. Nie piszę w samolotach. Naprawdę muszę być w moim własnym domu, gdzie nikt mi nie przeszkadza. Przez większość mojego życia nikt mnie nie nękał, ale teraz każdy przeszkadza mi codziennie. Mam asystentów i pomocników, których główną pracą jest dopilnowanie, by ludzie mi nie przeszkadzali i żebym mógł zająć się pisaniem.”, tłumaczy pisarz.

Najwyraźniej George R.R Martin musi zatrudnić więcej takich pomocników. Premiera sezonu 6 w HBO już w kwietniu. Możecie jednak umilić sobie czekanie, zaglądając do wcześniejszego postu, pokazującego zdjęcia Brana z nowego sezonu.

Brace yourself. Winter is coming… Soon.

Źródło: www.indiewire.com