Future Islands garażowe odkrycie prowadzącego [VIDEO]

Kiedy posłuchałem najnowszej płyty amerykańskiej ekipy Future Islands pierwsze co przykuło moją uwagę to wokal Samuela Herringa. Okazuje się, że poza sugestywnym głosem ma do zaoferowania niezwykły sceniczny układ choreograficzny.

Jak dobrze czasem odkryć coś nowego i przekonać się, że płyta której słuchamy, to nie debiut. Future Islands ma na swoim koncie trzy krążki. Pochodzą z Baltimore. W skład ekipy wchodzą basista/gitarzysta William Cashion i grający na gitarze i klawiszach Gerrit Welmers, całości dopełnia frontman Samuel T. Herring.

Gdybym spotkał go na ulicy pomyślałbym, że mijam nieciekawego, lekko łysiejącego urzędnika. Tymczasem ten brak metroseksualnej ogłady :), połączony z choreografią, będącą pomieszaniem swobodnych ruchów Joe Cockera i tanecznego zaangażowania chłopca z podstawówki, robi wrażenie. Mocny głos Samuela i ten cały pozrny konflikt ruchowy przykuwa niesamowicie uwagę. Z resztą zobaczcie sami.

 

Singles to najnowszy krążek zespołu, z którego pochodzi ten singlowy kawałek A Dream Of You And Me. Specjalną wizualizację przygotował basista William Cashion oraz ilustratorka Elena Johnston.

Future Islands @ Facebook