Festiwal Rock In Summer 2018

Festiwal Rock In Summer 2018 powraca na koncertową mapę

Po trzech latach na koncertową mapę Polski powraca festiwal Rock In Summer 2018. Tegoroczna impreza odbędzie się tradycyjnie w Parku Sowińskiego w Warszawie. Na scenie pojawią się zespoły i wykonawcy, którzy już zdobyli uznanie słuchaczy, a także młodzi i obiecujący artyści. Będziemy mieli dla Was zaproszenia na to wydarzenie

Festiwal Rock In Summer 2018 kto zagra?

Niewątpliwą gwiazdą Rock In Summer 2018 jest grupa Nothing But Thieves. Brytyjczycy, którzy na fali popularności wyprzedali wszystkie dotychczasowe koncerty w Polsce. Zostali ulubieńcami polskiej publiczności, przed którą występowali już wielokrotnie, m.in. w Warszawie i Krakowie. Fanów zdobyli przebojami „Wake Up Call, „Trip Switch” czy „Graveyard Whisteling”, a w ubiegłym roku powrócili z nową, długo oczekiwaną płytą „Broken Machine”. Następcę hitowego debiutu z 2015 roku promują świetnie przyjęte single „Amsterdam” i „Sorry”.

Kolejnym zespołem, który pojawi się na Rock In Summer 2018 jest Welshly Arms. Pisaliśmy już o nich jakiś czas temu, kiedy w sieci triumfy święcił kawałek Legendary. 8 czerwca ukaże się nowy album Welshly Arms zatytułowany „No Place Is Home”. Płytę promuje singiel „Sanctuary”. Grupa słynie z rewelacyjnych i żywiołowych koncertów.

Tego pana chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba. BØRNS to 24-letni muzyk pochodzący z Michigan. Jak mówi sam BØRNS, mieszkając w Nowym Jorku tworzył utwory melancholijne, nostalgiczne, a Los Angeles zmienił jego kierunek twórczości. W 2012 roku zadebiutował EP-ką „A Dream Between”, dwa lata później wydał EP-kę „Candy”, a w 2015 roku ukazał się jego pierwszy długogrający album zatytułowany „Dopamine”. Po wydaniu pierwszego pełnego wydawnictwa jego kariera przyspieszyła, Amerykanin wyruszył w trasę promującą najnowszy materiał. Na początku tego roku światło dzienne ujrzało najnowsze wydawnictwo BØRNS – album „Blue Madonna”, na którym w singlu „God Save Our Young Blood” usłyszeć można Lanę Del Rey.

Cigarettes After Sex to ambient-popowa grupa, powstała w El Paso w Teksasie w 2008 roku. Na czele składu stoi Greg Gonzalez (wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna), a towarzyszą mu Phillip Tubbs (klawisze), Randy Miller (bas) i Jake Tomsky (perkusja). W ich twórczości słychać echa Cocteau Twins, Red House Painters czy Julee Cruise. Aktualnie muzycy mieszkają i tworzą w Nowym Jorku. Na koncertach zespołu panuje magiczna, niepowtarzalna atmosfera, a dotychczasowe występy w Polsce cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów i wyprzedawały się na pniu.

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Debiutancka płyta – której możemy spodziewać się jeszcze w tym roku – zapewne wyniesie zespół wysoko.

Bilety na całe wydarzenia kosztują w przedsprzedaży 159 złotych i można je nabyć w e wszystkich stałych punktach sprzedaży.

Kulturalna Planeta będzie miała dla Was zaproszenia na festiwal Rock In Summer 2018, o czym poinformujemy Was na naszym facebooku.

 


 

Nothing But Thieves Broken Machine – nowa płyta

Poznajcie Welshly Arms. Kim jest Welshly Arms Legendary?