Far Cry na Dzikim Zachodzie

Nowy Far Cry na Dzikim Zachodzie?

Nowy Far Cry będzie konkurentem Red Dead Redemption 2?

Prawdopodobne umiejscowienie akcji nowej gry z serii Far Cry wyciekło w pewnie najbardziej niekonwencjonalny sposób.

Serwis Great Falls Tribune ujawnił, że pewna ekipa filmowa nagrywa w Hrabrstwie Prairie (stan Montana) aktorski zwiastun niezapowiedzianej jeszcze gry wideo. Jeff Guillot, producent trailera, wyjawił, że tytuł ma ujrzeć światło dzienne we wrześniu tego roku.

Guilot wyjawił też, że gra jest „sequelem do istniejącej globalnej serii„.

Sześćdziesiąt procent amerykańskiej Montany, gdzie jak pisaliśmy jest kręcony ten zwiastun, pokrywa preria. Ta informacja i poprzednie doniesienia wskazują, że gra może być osadzona w klimacie spaghetti westernów.

Może to kojarzyć się nam z bliską premierą Red Dead Redemption 2. Może jest to trailer tworzony z myślą o tej grze?

Ziarno niepewności sieje inna ciekawostka. Okazuje się, że Jeff Guillot współpracował wcześniej z Ubisoftem, robiąc kampanię promocyjną dla Driver, Rabbids czy Red Steel 2. Być może francuska firma znów zatrudniła Guillota do promocji nowej gry, osadzonej na Dzikim Zachodzie?

Pikanterii dodaje fakt, że Ubi jakiś czas temu zorganizowało ankietę, pytając się graczy, w jakim miejscu i czasie miałby się rozgrywać kolejny Far Cry. „Gra w klimacie spaghetti western osadzona w dziewiętnastowiecznych Amerykach” była jedną z opcji, na jakie mogli zagłosować fani tej serii gier wideo.

Sądzicie, że coś może być na rzeczy? Chcielibyście, żeby Far Cry przeniósł się na Dziki Zachód? 🙂

Źródła:
greatfallstribune.com
nerbite.com
vg247.com