Edmund McMillen gry

Twórca The Binding of Isaac zapowiada nową, „dziwną” grę

Podobał Wam się The Binding of Isaac czy Super Meat Boy? Jeszcze w tym roku prawdopodobnie będziemy mieli szansę zagrać w nową produkcję twórcy tych gier.

Edmund McMillen gry

Twórca The Binding of IsaacSuper Meat Boya, Edmund McMillen, zapowiedział, że razem z programistą Tylerem Galielem pracuje nad nowym tytułem. Produkcja ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Jak możemy przeczytać na profilu The Binding of Isaac w serwisie tumblr, McMillen tak pisze o nadchodzącej grze: „Ona jest trudna, dziwna, osobista, ma niesamowite sterowanie i należy do niezapowiedzianej jeszcze serii. Jest spokojnie jedną z najwiekszych gier, jakie zrobiłem w kontekście tworzenia poziomów.”

Edmund McMillen przez ostatnie 3 miesiące próbował kończyć ten tajemniczy projekt. Już za niedługo możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi produkcji.

Dzieła McMillena cieszą się wśród graczy ogromną popularnością. Greadoit w swoim artykule na Kulturalnej Planecie zaliczył Super Meat Boya oraz The Binding of Isaac: Rebirth do jednej z 12 najlepszych gier indie, stawiając je koło takich gier jak Minecraft czy Rocket League.

Ostatnio The Binding of Isaac: Afterbirth+ (podstawowa gra z dodatkiem) miało swoją premierę na konsoli Nintendo Switch. Niestety ciężko w Polsce znaleźć tę wersję, a za granicą jest bardzo droga.

Nie możemy doczekać się kolejnej produkcji McMillena! A Wy? Piszcie w komentarzach! 🙂