e3 2017 bethesda

E3 2017 | Podsumowanie konferencji Bethesdy

Wszystkie newsy z konferencji Bethesdy na E3 2017 w jednym miejscu!

E3 2017 Bethesda

DOOM VFR

Konferencja rozpoczęła się od zaprezentowania DOOM VFR. Przeniesienie świata DOOM-a do wirtualnej rzeczywistości musiało być bardzo trudne. W końcu ten shooter charakteryzuje się dynamizmem gameplayu, a VR raczej nie jest do tego stworzony.

DOOM VFR (albo DOOM VIRTUAL F*UCKING REALITY, jak to można przeczytać na różnych żartobliwych forach) to nowa produkcja, przygotowana od podstaw specjalnie na gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Gracz wcieli się w ostatniego żywego członka placówki badawczej UAC, gdzie jego zadaniem będzie powstrzymanie demonicznej inwazji. Tytuł wygląda bardziej, jak wycieczka do piekła niż prawdziwy FPS, choć na zwiastunie również pojawiły się sekwencje strzelania.

Nie jestem fanem wirtualnej rzeczywistości. Po kilkugodzinnym posiedzeniu z PlayStation VR doszedłem do wniosku, że ta technologia nie jest jeszcze na tak wysokim poziomie, by VR było czymś więcej niż ciekawostką.

Fallout 4 VR

Fallout 4 VR, w przeciwieństwie do DOOM VFR, jest przeniesieniem całego, kilkudziesięciu godzinnego erpega na gogle do wirtualnej rzeczywistości. Nie mam pojęcia, jak to będzie działać, bo przecież noszenie tego ustrojstwa na głowie cały dzień jest bardzo męcząc. Muszę jednak potraktować ten news jako coś dobrego, bo wirtualna rzeczywistość potrzebuje gier z prawdziwego zdarzenia.

Gra ma wyjść w październiku tego roku na HTC Vive.

The Elder Scrolls Online – nowe DLC

Tragiczny trailer The Elder Scrolls Online prezentuje najnowszą ekspansję dla gry, czyli Morrowind, oraz nadchodzące DLC z lokacjami Horns of the Reach oraz The Clockwork City.

Na pewno spróbuję powrócić do TESO, gdy tylko stanieje cena dodatku Morrowind.

Creation Club, czyli płatne mody do Fallouta 4 i Skyrima

Creation Club, program tworzony przez Bethesdę oraz społeczność dzieł tej firmy, odda w ręce graczy Fallouta 4 i Skyrima nową zawartość. Jeśli brakuje Wam broni, przebrań, craftingu, mebli do domu albo popraw w rozgrywce, to za „kredyty” możecie nabyć cokolwiek Wam się marzy. Creation Club wystartuje w wakacje bieżącego roku w Fallout 4 oraz The Elder Scrolls V: Skyrim na PC, PS4 oraz XONE.

Płatne mody to fatalny pomysł. Społeczność powinna zareagować i nie zgodzić się na takie wyłudzanie pieniędzy przez twórców gier. Przez lata community moderskie ulepszało gry za darmo, a ich modyfikacje często znacznie przewyższały zwyczajne tekstury na bronie. Szkoda słów.

The Elder Scrolls Legends: Heroes of Skyrim

Karcianka w świecie The Elder Scrolls już 29 czerwca 2017 roku otrzyma nowe DLC, zatytułowane Heroes of Skyrim. Gra dostępna jest na PC, iOS oraz Androidzie.

Skyrim na Switchu ze wsparciem Amiibo!

The Elder Scrolls V: Skyrim na Nintendo Switch prezentuje się bardzo ładnie, ale… to przecież już 5-letnia gra. Niemniej na pewno możliwość przenośnego grania, jakie oferuje Switch doda coś do gameplayu. Poza tym, miłą opcją jest możliwość zeskanowania figurek Amiibo i grania jako Link!

Premiera Skyrima na najnowszą konsolą Wielkiego N zaplanowana jest na jesień tego roku. Dalej nie znamy dokładnej daty.

https://www.youtube.com/watch?v=_7980ZPK8Dg

Powrót Billie Lurk i Dauda w nowym Dishonored: Death of the Outsider

Dishonored: Death of the Outsider to samodzielna historia, w której wcielimy się w, znaną fanom serii, Bille Lurk i razem z Daudem zapolujemy na Outsidera. Gra wyjdzie 15 września 2017 roku.

Trailer Death of the Outsider był pierwszym zwiastunem na tej konferencji, który wywołał u mnie jakiekolwiek pozytywne emocje. Nie mogę doczekać się powrócić do tego świata.

Dishonored: Death of the Outsider zostanie wydane w wersji pudełkowej. Czy może to oznaczać, że ta kampania będzie trwała trochę dłużej niż przeciętne DLC? Oby! 🙂

6 dowodów na to, że Dishonored 2 to sequel (prawie) idealny

BJ Blazkowicz w Quake Champions!

Do Quake Champions zawita BJ Blazkowicz. Do tego w grze pojawiły się nowe mapy i jedna broń.

Na dodatek Quake Champions od teraz jest w fazie otwartej bety. Jeśli macie ochotę zagrać, to śmiało próbujcie! Mnie gameplay tej produkcji nie za bardzo przypadł do gustu. Coś zdecydowanie mi w nim nie pasowało podczas grania w zamkniętą betę.

Zapowiedź The Evil Within 2

Kontynuacja survival horroru z 2014 roku wyląduje na PC, PlayStation 4 oraz Xboxa One już 13 października 2017 roku. The Evil Within 2 prezentuje się bardzo klimatycznie.

Zapowiedź Wolfenstein II: The New Colossus

Po wielu przeciekach już wszyscy spodziewaliśmy się Wolfensteina 2. Obecność na E3 gry o strzelaniu do Nazistów zdecydowanie nie była zaskoczeniem. Premiera The New Colossus zaplanowana jest na październik tego roku.

Bawi mnie tylko jedna sprawa… a mianowicie, czemu Niemcy po zajęciu całego świata, w tym Stanów Zjednoczonych, mówią po angielsku, a nie po niemiecku? Achhh ci Amerykanie… 😛

Podsumowanie

Konferencja Bethesdy była nudna jak flaki z olejem. Widać, że firma nie miała do zaprezentowania niczego ciekawego poza Dishonored: Death of the Outsider, The Evil Within 2 oraz Wolfenstein II: The New Colossus. To aż śmieszne, że mamy 2017 rok, a Bethesda dalej na targi nosi ze sobą nowe wydania Skyrima.

Zdecydowanie nie był to pokaz warty uwagi. Na szczęście nie został on przesadnie przedłużony. 40 minut to nie tak dużo czasu na E3.