E3 2017 | Wszystko, co wiemy o Anthem, nowej grze BioWare

Gameplay Anthem zostanie zaprezentowany dzisiaj na konferencji Microsoftu.

Anthem informacje

Krótki teaser trailer Anthem na EA Play zdołał zaintrygować graczy. Nie wiemy jeszcze wiele o nowej marce BioWare, ale konferencja Electronic Arts zdradziła nam rąbka tajemnicy. Poniżej prezentuję wszystko, co wiemy o nadchodzącej produkcji studia odpowiedzialnego za trylogię Mass Effect.

Anthem zadebiutuje jesienią 2018 roku

Oficjalny kanał na YouTube Anthem informuje, że tytuł ukaże się jesienią przyszłego roku.

Które BioWare produkuje Anthem?

Jesteście negatywnie nastawieni do BioWare po niesatysfakcjonującym Mass Effect: Andromeda? Możecie w takim razie odetchnąć z ulgą. Developerem Anthem jest grupa BioWare Edmonton, czyli ekipa, pracująca nad trylogią o Shepardzie czy Dragon Age. Za Andromedę odpowiedzialne było BioWare Montreal.

Czy to RPG?

EA opisuje Anthem jako „przygodową grę akcji”, ale nie oznacza to, że w tej produkcji nie doświadczymy typowych dla BioWare’u elementów RPG. Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, powiedział, że możemy spodziewać się „świetnego, rolplejowego rozwoju bohatera i historii, z którego znane jest BioWare„.

Przeciwnik Destiny?

Andrew Wilson dalej mówił, że „Ta gra zbudowana jest na usłudze online. Poprzez proces myślenia zdecydowaliśmy się na dodanie czegoś więcej do społecznych funkcji.” Oznacz to, że w Anthem multiplayer jest kluczowy. Do głowy od razu przychodzi skojarzenie, że, być może, tytuł będzie w jakimś stopniu przypominał Destiny od Bungie. Na razie są to oczywiście zwyczajne spekulacje.

Po co ten mur?

Mur… jest naszym pancerzem. On ochrania nas przed tym, co leży poza nim.” – tak brzmią pierwsze słowa na teaser trailerze Anthem. Na jednym z późniejszych ujęć widzimy dużego potwora, przywodzącego na myśl monstra z Evolve. Zwiastun daje nam wskazówkę, że gracze wcielą się w elitarną jednostkę, pokazując postać, której zbroja przypomina kostium Deathstroke’a z komiksów DC. Czyżby naszym celem będzie polowanie na te potwory?

W związku z tym może pojawić się pytanie – „czy akcja Anthem dzieje się na Ziemi?”. Ciężko na to na razie odpowiedzieć.

Kiedy większa zapowiedź?

Już dzisiaj, 11 czerwca, o godzinie 23:00 nastąpi konferencja Microsoftu na E3, na której dowiemy się dużo więcej o Anthem. Elektronicy wczoraj chwalili się, że to gra BioWare ma prezentować możliwość Project Scorpio. Bądźcie przygotowani, że pokaz Xboxa ma trwać powyżej planowanych wcześniej 90 minut. Możemy spodziewać się naprawdę wspaniałej konferencji!