Dragon Ball: Akira Toriyama nie jest zadowolony z adaptacji swojej mangi

Fani Dragon Balla mogą czuć się zażenowani i rozczarowani poziomem animacji w nowej serii nazwanej „Dragon Ball Super”. Przez dużą część widzów podtytuł „Super” uważany jest za bardzo mylny. Przeczytajcie mało pozytywną wypowiedź, twórcy mangi, na temat adaptacji filmowych i animowanych Dragon Balla!

Ostatnio opublikowano książkę „Dragon Ball 30th Anniversary Super History Book„, która zawiera wywiady z twórcą mangi, Akirą Toriyamą, szkice, komentarze innych osób powiązanych z Dragon Ballem i wiele innych.

W książce znalazła się wypowiedź Akiry Toriyamy na temat serii anime oraz o wyjątkowo złej, amerykańskiej adaptacji mangi pt. „Dragon Ball: Ewolucja„.

W środku mnie, Dragon Ball stał się przeszłością. Ale później byłem smutny z powodu filmu aktorskiego, poprawiającego scenariusz filmu anime i skarżyłem się na jakość serii anime. Myślę, że w pewnym momencie [Dragon Ball] stał się pracą, którą tak bardzo lubię, że nie mogę zostawić go w spokoju.


Niewiadomo czy mangaka miał na myśli jedynie najnowsze „Dragon Ball Super” czy całokszałt adaptacji animowanych. Możliwe, że głównie odnosił się do obecnie wydawanego anime, którego animacja została bardzo źle odebrana przez fanów.

Dla przykładu możecie zobaczyć kilka screenów z piątego odcinka Dragon Ball Super.
Toei Animation
Toei Animation
9gag

Odnoście Ewolucji możemy polecić film od Honest Trailers.Źródło: Animenewsnetwork.com