damian ukeje

Damian Ukeje przegląda 2013 rok, cz.1 [VIDEO]

Do kącika wspomnień muzycznych 2013 tym razem zaprosiliśmy Damiana Ukeje. Zwycięzca The Voice of Poland i charyzmatyczny wokalista przygotował swoją dziesiątkę ulubionych kawałków. Zapraszamy do czytania i oglądania.

Ubiegły rok z pewnością należał do udanych dla Damiana. Na półkach sklepowych pojawił się jego debiutancki krążek Ukeje. Na listach przebojów brylowały Bezkrólewie i Zanim odejdę. Co kręciło Damiana muzycznie i co najczęściej grało w jego słuchawkach?

Generalnie jest tak, że słucham przeogromnej ilości muzy, zarówno Polskiej jak i zagranicznej. I z tego całego waveowego szału wręcz niemożliwością jest wyłuskanie najlepszej dychy. Coś jednak wybrane być musiało tak więc, prezentuje światu swoją kochaną 10 – teczkę, w której kolejność utworów jest oczywiście przypadkowa. 

10 – KultProsto – „Jestem Kazik, co po ulicach łazi i nie wiem czy jestem w stanie was obrazić, bardziej niż sami siebie obrażacie, to koniec jest układów, czas na zacier !!!”
trafione w punkt. Mistrzostwo Świata…

9 – LipaliPopioły – „Zarżnąć tę miłość słowami” – Prosty, fajny kawałek, trafiający w to coś. Milion razy nuciłem sobie słowa tej piosenki pod nosem.

8 – Hey – żeby nie było kocham polską twórczość i byłbym totalnym ignorantem gdybym nie odniósł się do gigantów rockowego zaplecza – Kochanego zespołu Hey, którego singiel Co tam? jest rewelacyjny, klip również !!!

7 – Muse – Generalnie cała płyta jest fajna, ale… I tu pojawia się zasada, że to co powiedziane jest przed „ale” się nie liczy ale, singiel SUPREMANCY jest dziełem absolutnym. Mieszanka Zeppelinów z Queenami

6 – Sound City – absolutne arcydzieło i prawdziwa uczta melomana. Utwór From Can To Can’t do teraz powoduje mocne ciary na plecach. Śmietanka moich ulubieńców. Dave Grohl, Corey Taylor. Hell yeah!

Damian Ukeje @ Facebook