Beta Battlefield 1 – zapowiada się świetna zabawa

Od kilku dni pogrywam w betę Battlefield 1 i mam co do niej mieszane uczucia. W pewnym sensie bawię się wyśmienicie, lecz zastanawiam się, co by miało mnie zatrzymać na dłużej przy multiplayerze w pełnej wersji.

Wreszcie okres wojen światowych!

3

Zacznijmy od tego, że niezwykle cieszę się z przeniesienia realiów gry ze współczesności i przyszłości do I wojny światowej. Uwielbiam ten klimat znany z pierwszych Medal of Honor, Call of Duty czy Battlefield, który został w ostatnich latach zapomniany przez developerów.

Wiele osób ma zastrzeżenia do tego, że choć Battlefield 1 dzieje się w czasach pierwszego dużego światowego konfliktu, to bierzemy udział w wojnie manewrowej, a nie pozycyjnej. Wydaję mi się, że są dwa powody, dla których DICE zdecydowało się na coś takiego.

Po pierwsze, rozgrywka byłaby wyjątkowo nudna, gdybyśmy mieli przez kilkadziesiąt minut siedzieć w okopach. Po drugie, chociaż że przecież każdy z graczy jest najlepszym historykiem, to wydaję mi się, że trzeba niektórym uświadomić jedną rzecz. Otóż nie wszystkie bitwy podczas I wojny światowej opierały się na pozycjonowaniu. Niektóre przypominały bardziej błyskawiczne manewry (np. Bitwa pod Łodzią), drugiej wojny światowej. Możemy więc chyba powiedzieć, że oba moje argumenty wydają się sensowne 🙂

Kiepskie samoloty i zbyt mocne, ale ciekawe konie

2

Może to wina tego, że gram na PC, ale samolotami steruje się naprawdę topornie. Oczywiście zabawne jest to, kiedy nagle koło ciebie rozbija się dwupłatowiec, bo pilot jeszcze nie do końca zrozumiał jak działa sterowanie, ale latanie w powietrzu to najtrudniejsza część nowego Battlefield. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć już w pełnej wersji gry odpowiednią czułość myszy, która pozwoli mi na przyjemne obroty w powietrzu.

Co do koni… Są bardzo ciekawą nowością, jednak liczę na to, że twórcy trochę je osłabią przed premierą, bo ciężko jest nie trafić przeciwnika szablą, gdy jeździmy konno.

Aspekt, który odpycha? Mapa dostępna w becie

1

Pustynia Synajska nie przypadła do gustu. Jest to idealne miejsce dla camperów, snajperów i czołgów, przez co biednej piechocie ciężko dostać się do kolejnych punktów taktycznych. Nie zrozumcie mnie źle, lubię sam design tej lokacji, jednak przydałoby się dodać do niej trochę więcej osłon czy okopów.

Czy beta zdołała mnie kupić?

bf1

Czy EA przekonało mnie, żebym wydał kilkaset złotych na premierę Battlefield 1? Chyba to nie uda się żadnej firmie, bo wydawcy cenią swoje gry zdecydowanie za drogo (to temat na oddzielny artykuł). Jest to pierwszy BF, na którego serio lekko się nakręcam, ale przeraża mnie to, że… nie jestem graczem multiplayerowym. Zawsze skupiam się na kampanii, a ta zwykle w Battlefieldach kulała. Co się w takim razie stanie? Zacznę grać w multiplayer czy linia fabularna okaże się dobra?

Jestem za to niesamowicie podekscytowany, że Electronic Arts posłuchało głosu fanów i zdecydowało się na stworzenie FPS-a w realiach wojny światowej. Czy tegoroczną bitwę z COD-em, BF wygrał już na samym starcie? Przekonamy się dopiero podczas premier obu gier!

Kup na PC

Kup na PS4

Kup na XONE