Avengers 4 data premiery, Avengers 4 obsada, Avengers 4 fabuła, Avengers Endgame trailer

Avengers 4 data premiery – wszystko, co wiemy o Avengers Endgame!

Zakończenie Avengers: Infinity War wywarło na nas wielkie wrażenie, więc z niecierpliwością czekamy na kontynuacje tego wielkiego widowiska. Kiedy będziemy mogli wybrać się na czwartą część Avengers? Co wiemy po Avengers Endgame trailer?

Tekst zawiera spoilery z Infinity War.

Avengers 4 data premiery, Avengers 4 obsada, Avengers 4 fabuła, Avengers Endgame trailer

Aktualizacja 7.12.2018 Avengers Endgame trailer

W sieci pojawił się długooczekiwany zwiastun czwartej części Avengers! Poznaliśmy oficjalny tytuł, czyli Avengers Endgame! Okazuje się, że został on już „zdradzony” pod koniec Infinity War. Gdy Doktor Strange oddaje kamień nieskończoności Thanosowi, wypowiada on zdanie: “We’re in the endgame now”. Choć wielu fankom i fanom udało się rozwikłać tę zagadkę. Engame był jednym z najczęściej pojawiających się tytułów w snutyych od miesięcy teoriach. Jednak mniejsza o to – skupmy się na zwiastunie!

Trzeba przyznać, że pierwsza zajawka robi świetną robotę! Nie dość, że nie zdradza za dużo z fabuły (prezentuje wątki, których mogliśmy się tylko spodziewać), to wprowadza mroczną i niepokojącą atmosferę. Thanos dopiął swego, ocaleni superbohaterowie są rozbici, jednak w tej beznajdziejnej sytuacji pojawia się promyk nadziei!

Tony Stark w niebezpieczeństwie 

Wiemy, że Avengersi, którzy przeżyli starcie z Thanosem opuścili rodzinną planetę Szalonego Tytana. Niestety Benatar – statek Strażników Galaktyki – nie jest wybawieniem, lecz pułapką. Pogodzony ze swoim losem, Tony Stark wysyła pożegnalną wiadomość do Peper Potts.

W zwiastunie widzimy również Nebule – prawdopodobnie znajduję się na pokładzie tego samego statku co Tony Stark. Bohaterka opłakuje swoją siostrę Gamorę, z którą dopiero udało się jej pogodzić. W podobnej sytuacji jest ukazany później na zwiastunie Thor.

Trzeba to jakoś odkręcić!

Wracamy na Ziemię. Dowiadujemy się, że Kapitan Ameryka oraz Black Widow mają pewien plan. Pomocny okaże się dopiero przybyły Ant-Man, który zapewne ma jakiegoś asa w rękawie. Poza tym w końciu dane jest nam zobaczyć Hawkeye’a, lecz tym razem jako Ronina. Wszystko wskazuje na to, pstryknięcie Thanosa musiało mu odbrać jego rodzinę. Swoją drogą ciekawe jak duża będzie rola najpotężniejszego wroga Avengersów. Na razie wiemy, że porzucił on swoją zbroję i odpoczywa po dokonaniu swojego dzieła.

Avengers 4 data premiery

avengers 4 data premiery

Amerykańska premiera niezatytułowanego filmu Avengers zaplanowana jest na 3 maja 2019 roku (Polska 25 kwietnia). Produkcja Avengers 4 zakończyła się w styczniu 2018 roku, tylko kilka miesięcy przed premierą Infinity War.

Avengers Endgame znany był wcześniej pod nazwą Avengers: Infinity War Part II, ale usunięto drugi człon tytułu, by zachować odrębność obu filmów.

Avengers 4 obsada

avengers 4 obsada

W Wojnie bez granic wielu superbohaterów pod koniec filmu przemieniło się w pył, jednak dalej prawdopodobne jest to, że powrócą w kolejnej odsłonie.

W kinie na pewno znów zobaczymy ocalałych z wojny z Thanosem m.in. Roberta Downey Jr (Iron Man), Chrisa Evansa (Kapitan Ameryka), Scarlett Johansson (Black Widow), Danai Gurira (Okoye), Marka Ruffalo (Hulk), Dona Cheadle (War Machine), Karen Gillan (Nebula), Chrisa Hemswortha (Thor), Rocketa (Bradley Cooper). Mówi się również o możliwym powrocie Gwynleth Patrow (Pepper) i Leity Wright (Shuri).

Oczywiście nie możemy zapominać o wielkich nieobecnych Infinity WarAnt-Manie, Wasp i Hawkeye’u. Podobno również Michelle Pfeiffer (oryginalna Wasp), Michael Douglas (Hank Pym) oraz Jon Favreau (Happy Hogan) obecni byli na planie czwartej części Avengers.

W scenie po napisach Infinity War, Nick Fury wysyła sygnał SOS (?) do Kapitan Marvel, która będzie miała swój własny, solowy film na kilka miesięcy przed premierą Avengers 4.

Jakiś czas temu pojawiły się również informacje, że Ty Simpkins, aktor wcielający się w Harleya Keenera w Iron Man 3 ma również pewną rolę do odegrania w kontynuacji Wojny bez granic.

Potwierdzone zostało, że Josh Brolin znów stanie naprzeciw superbohaterom, jako Thanos.

Avengers 4 fabuła

avengers 4 fabuła

Avengers 4 będzie finałem pierwszych jedenastu lat Marvel Cinematic Universe. Kevin Feige powiedział, że uniwersum zmieni się nie do poznania po tym filmie. Fani w związku z tym zakładają, że powinniśmy liczyć się z możliwym odejściem oryginalnych bohaterów MCU, takich jak: Tony Stark czy Steve Rogers.

Wiemy, że bracia Russo muszą odkręcić swoją odważną decyzję i połowa populacji wszechświata musi znów powrócić do świata żywych. Dlaczego? 5 lipca 2019 roku, a więc dwa miesiące po Avengers 4, ma ukazać się sequel Spider-Man: Homecoming, a raczej trudno byłoby go wyprodukować bez głównego bohatera, który w Infinity War obrócił się w proch.

Bez dwóch zdań kluczową rolę w Avengers 4 będzie miała Kapitan Marvela, która, wg Kevina Feige, ma być najsilniejszą postacią w całym MCU. Poza tym możemy liczyć na to, że Ant-Man i Wasp odkryją nowe światy w uniwersum Marvela (być może multiwersum?)

Zdjęcia z planu Avengers 4, na których widzimy Kapitana Amerykę przebranego w kostium z pierwszego filmu Avengers, stojącego obok Ant-Mana i jasnowłosego Tony’ego Starka wskazują na… podróże w czasie. Wygląda na to, że właśnie dzięki nim bohaterowie będą w stanie naprawić szkody wyrządzone przez Thanosa w Infinity War.

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • Spider-Man: Far From Home – 2019 rok
  • Strażnicy Galaktyki vol. 3 (James Gunn) – ? [wszystkie newsy]

Ten artykuł będzie na bieżąco aktualizowany, gdy dowiemy się czegoś nowego o Avengers 4.

Avengers 4 data premiery, Avengers 4 obsada, Avengers 4 fabułaAnt-Man and the Wasp wprowadzi multiwersum do MCU!

Thrawn Star Wars 9? Watchmen HBO informacje