Assassin's Creed Origins

Nowy Assassin’s Creed ma być duży jak Skyrim!

Temat gier z serii Assassin’s Creed w ostatnim czasie ucichł. Nieznane źródła z Ubisoft podzieliły się z serwisem wwg.com interesującymi faktami na temat nadchodzącej odsłony.

Assassin’s Creed: Origins

2 października 2016 roku pisaliśmy o tym, że nowy Asssassin’s Creed ma być osadzony w Egipcie. Do internetu wtedy wkradł się też screen prosto z gry. Zdjęcie pokazywało menu i zdradzało tytuł gry – Assassin’s Creed: Empire.

Serwis wwg.com informuje, że ludzie z Ubisoft przekazują im informacje na temat nowej części serii, nazwanej przez nich Assassin’s Creed: Origins. Origins ma być szerzej zaprezentowane na zbliżającym się E3 2017.

Assassin’s Creed: Origins ma być gigantyczną produkcją z otwartym światem. Fabuła będzie skupiała się wokół oryginalnej gildii Asasynów. Głównymi bohaterami tej historii zostaną kobieta i mężczyzna.

Gra ma być też mniej liniowa. Będzie to szczególnie widoczne w systemie rozwoju postaci, który będzie mniej skoncentrowany wokół naszych postępów w kampanii. Źródła ciągle porównywały Origins do The Elder Scrolls V: Skyrim, co może być dobrym sygnałem, biorąc pod uwagę świetną konstrukcję świata w tytule Bethesdy.

Nowy Assassin ma po prostu umożliwić graczom większą eksplorację, niż miało to miejsce w poprzednich częściach. Origins jest produkowane od „przynajmniej” kilku lat, co ma poskutkować tym, że produkcja będzie największą grą z serii Assassin’s Creed.

Rozszerzają się też informacje o obszarze, który dane nam będzie zwiedzić. Podobno ma to nie być tylko starożytny Egipt, ale też Grecja! By pływać na Morzu Śródziemnym potrzebne będą naszym bohaterom statki, które powrócą do cyklu razem z bitwami morskimi.

Assassin’s Creed: Origins na razie zapowiada się na świetną grę. Zamierzacie powrócić do tego świata po (przynajmniej) rocznej przerwie?

Źródło: wwg.com