Assassin’s Creed osadzony w Egipcie na 100%?

Wyciekło prawdopodobne menu nowego Assassin’s Creed, a na nim… egipska piramida?

O tym, że najnowszy Assassin’s Creed ma być osadzony w Egipcie pisaliśmy już w styczniu tutaj. Użytkownik 4chanu informował, że w 2016 roku nie pobiegamy po dachach, zamiast tego zagramy w Watch Dogs, a kolejny Asasyn będzie rozgrywał się w kraju faraonów. Wtedy nie byliśmy do końca pewni tego, czy ta osoba mówiła prawdę. 8 czerwca 2016 roku, podczas zapowiedzi kontynuacji tytułu o hakerach, zacząłem uważać, że rzeczywiście coś jest na rzeczy.

Teraz jego słowa zostały już chyba w stu procentach potwierdzone. Strona jeuxvideo.com wstawiła post, w którym udostępnia zdjęcie menu nowej części Assassin’s Creed i garść nowych plotek.

assassins-creed-empire

O czym ma opowiadać kolejna odsłona?

Assassin’s Creed: Empire, bo takie logo widzimy w prawym górnym rogu menu, ma być prequelem do wszystkich odsłon z serii, opowiadającym czasy przed Asasynami i Templariuszami.

Czyj jest ten monitor, czyli kto zrobił zdjęcie temu menu?

Co ciekawe, pod napisem „Pause menu” możemy ujrzeć nazwisko Petera Trana. Pracował on już wcześniej nad wieloma grami, w tym nad Halo 5: Guardian. Czy to właśnie on udostępnił to zdjęcie? Jeśli tak, to czy był to zamierzony zabieg Ubisoftu?

Gameplay Assassin’s Creed: Empire jak w…

Wiedźminie 3: Dzikim Gonie! Podobno developerzy z Ubisoftu mają bardzo inspirować się grą CD Projekt RED. Jeśli lubiliście system walki z trzeciej części przygody o Geralcie z Rivii, to w Empire poczujecie się jak w domu.

Na dodatek użytkownik 4chanu w styczniu pisał, że w nowym Asasynie pojawi się system rozwoju postaci. Popatrzcie na zdjęcie powyżej! Rzeczywiście w menu widoczna jest opcja „skills”, służąca najpewniej właśnie do ulepszania umiejętności głównego bohatera.

Wychodzi na to, że plotki czasem mają w sobie gigantyczne ziarno prawdy

Większość plotek odnośnie Assassin’s Creed: Empire powoli się potwierdzają. Nie możemy zrobić nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź AC. Podobają Wam się na razie informacje, jakie można o tej grze przeczytać. Czekacie? 😉