Aquilo Silhouettes

Aquilo – debiutancki album już w styczniu.

Brytyjski duet Aquilo ogłosił termin wydania swojej debiutanckiej płyty. Grupa ma na swoim koncie już cztery ep-ki, które pomogły im zdobyć sporą rzeszę fanów.

Szczerze mówiąc przez chwilę straciłem już nadzieje na pojawienie się tej płyty. Najpierw ogromny zachwyt, sprzed ponad dwóch lat, nad ich debiutancką ep-ką, o której pisałem wcześniej. Poźniej doskonały mini album Human, ze smakowitym Losing You i przepięknym I Gave It All i kilka miesięcy ciszy. Wreszcie w maju ubiegłego roku pojawiła się ep-ka Calling Me. Kolejne nagrania zawsze sprawiały sporo przyjemności,  muzycznego oddechu. Muzyka Aquilo wydaje się być dźwiękowym balsamem, łagodzącym skutki hałaśliwej i pędzącej codzienności. Spokojną przystanią, na morzu szaleństwa, w której można schronić się w blasku świec.

aquilo-pic

Najnowszy, debiutancki, pełny album, zatytułowany Silhouettes, pojawi się na półkach sklepowych 27 stycznia. Na płycie znajdziecie nagrania znane już z wcześniejszych wydawnictw: Human, I Gave It All czy Silhouette. Całość promuje singlowy You Won’t Know Where You Stand, którego akustyczna wersja do zobaczenia poniżej.

Przy powstawaniu Silhouettes Ben Fletcher i Tom Highan współpracowali z Ólafurem Arnaldsem, islandzkim muzykiem i producentem, który znany jest polskiej publiczności, między innymi, z występów podczas Off Festivalu. Drugim muzykiem, który dołączył do pracy w studio jest SOHN, o którym pisaliśmy tutaj.

W efekcie szykuje się delikatna, liryczna i pełna smakowitych, aranżacyjnych smaczków płyta, której zwiastunem jest kolejny ujawniony przez Aquilo kawałek – Sorry, znany z wcześniejszych akustycznych opracowań.

Aquilo Shilouettes1.Silhouette
2. Blindside
3. Human
4. Never Hurt Again
5. Almost Over
6. You Won’t Know Where You Stand
7. I Gave It All
8. All I Ever Wanted
9. Sorry
10. Complication
11. Never Seen You Get So Low
12. Low Light
13. Always Done What You Say
14. Waiting