1983 Netflix, 1983 reżyseria

1983 Netflix przedstawia swój pierwszy polski serial – recenzja

Od dziś można oglądać nowy, polski serial 1983 Netflix. Czy oczekiwana przez wielu produkcja spełnia pokładane w niej nadzieje fanów dobrego kina?

1983 Netflix serial jest pierwszą polską produkcją oryginalną tej platformy. Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze.

Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80.

Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

1983 reżyseria: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska; obsada: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra.

Słabe i mocne strony serialu. Co sądzimy o 1983 reżyseria? Czy scenariusz mógł być lepszy?  Który z aktorów zagrał najlepiej, a kto najgorzej? Zobacz naszą recenzję serialu 1983.Queen Bohemian Rhapsody film czy warto obejrzeć? Recenzja

Wojtek Smarzowski Kler – film, który wkurza

 

1983 Netflix recenzja, 1983 reżyseria, Netflix Polska