sohn

SOHN zapowiada nowy album Rennen

SOHN ujawnił nowe nagranie – Conrad – zapowiadające jego drugi album.

Płyta Rennen ukaże się 13 stycznia, nakładem legendarnej wytwórni 4AD. Pod pseudonimem SOHN ukrywa się brytyjski muzyk i producent Christopher Taylor. Jego debiutancki album Tremors ukazał się dwa lata temu i został ciepło przyjęty przez słuchaczy i dziennikarzy.

SOHN przez wiele lat mieszkał w Wiedniu. Podczas prac nad nowym krążkiem przeniósł się do Los Angeles. Jednak sam proces twórczy powstawania Rennen odbywał się w północnej Karolinie. Podobnie, jak przy poprzednim krążku, muzyk pracował głownie nocą, w zupełnej samotności. Muzyka SOHN, to połączenie rytmu, oszczędnej elektroniki i niebanalnych melodii, które na długo zostają w naszych głowach.

W najnowszym utworze Conrad SOHN porusza problem niepewności i barku bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie. Jako instrumenty perkusyjne posłużyły  puste, szklane butelki, naczynia kuchenne, ściany i podłogi.

Pierwszym nagraniem zapowiadający nadchodzący album był kawałek Signal. Teledysk do niego wyreżyserowała i wystąpiła w nim Milla Jovovich.